Z miasta

Nocne wstrząsy

Silne wstrząsy obudziły dzisiaj w nocy wielu mieszkańców Jaworzna. W Zakładzie Górniczym Sobieski doszło do mocnego tąpnięcia.

To była bardzo niespokojna noc dla wielu mieszkańców a przede wszystkim dla górników pracujących pod ziemią. W przeciągu zaledwie dwudziestu minut doszło do dwóch silnych tąpnięć. Najpierw o godzinie 1:47 w nocy mocno zakołysały się budynki w naszym mieście. W Zakładzie Górniczym Sobieski na poziomie 500, pokładzie 209 doszło to wstrząsu o magnitudzie 3,2 w skali Richtera. Zaledwie dwadzieścia minut później do podobnego zdarzenia doszło w kopalni „Piast” w Bieruniu. Tam epicentrum było ulokowane na ścianie 391 pokład 209 na poziomie 650 metrów a sam wstrząs był nieco słabszy.

Jak informuje Tomasz Głogowski z Polskiej Grupy Górniczej na szczęście nikt na dole nie ucierpiał. Także infrastruktura w kopalni pozostała nienaruszona. Na powierzchni doszło do stosunkowo niewielkich uszkodzeń – napływają pojedyncze informacje o pęknięciach na ścianach czy uszkodzonych szybach.

Wstrząs był tak silny, że odczuwano go nawet daleko od epicentrum. Oprócz doniesień z Jaworzna, mocno zatrzęsło też w Oświęcimiu, Chrzanowie, Libiążu

Najnowsze

To Top