Z miasta

Wakacyjny Rajd już w sobotę

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie – Klub NIKO oraz byczyńska grupa „Nord Walkers” zapraszają 21 lipca do udziału w III edycji Wakacyjnego Rajdu Nordic Walking.

Nordic walking to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych wśród jaworznian. Praktycznie każdego dnia w wielu miejscach naszego miasta można spotkać spacerujących z kijami mieszkańców w różnym wieku. Regularnie organizowane miejskie i dzielnicowe rajdy cieszą się zwykle sporym zainteresowaniem.

Już w sobotę w Byczynie odbędzie się kolejna edycja Wakacyjnego Rajdu. Start został zaplanowany na godzinę 10.00 z boiska pod Klubem NIKO. Sympatycy nordic walkingu tym razem będą mieli do przebycia trasę wynoszącą około 8,2 km. Jeszcze do czwartku na stronach internetowych MCKiS trwają zapisy do udziału w imprezie. Weryfikacja i zgłoszenia zawodników, którzy nie zgłoszą się drogą internetową, będą miały miejsce w dniu rajdu w biurze zawodów, które czynne będzie w godzinach od 8.45 do 9.45. Organizator ustalił limit na 200 uczestników.

Warto wspomnieć, że byczyński rajd ma charakter imprezy charytatywnej. W czasie sobotniej imprezy prowadzona będzie zbiórka na rzecz Śląskiego Hospicjum Dla Dzieci „Świetlikowo”. Warto włączyć się do akcji i nie tylko spędzić przyjemnie czas na świeżym powietrzu, ale też przy okazji zrobić coś dobrego dla innych.

MCKiS jak zwykle przygotował dla uczestników dodatkowe atrakcje. Każdy zawodnik, który zgłosi się do imprezy przez internet lub w dniu rajdu, otrzyma pamiątkowy upominek. Przewidziane są również nagrody rzeczowe dla uczestników biorących udział w konkursie pytań. W czasie imprezy dostępne będą darmowe konsultacje z pracownikami ZLO.

Najnowsze

To Top