Bezpieczeństwo

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Wczoraj na ulicy Armii Krajowej, dwóch mężczyzn podbiegło do stojącego na skrzyżowaniu volkswagena i wyciągnęło zza kierownicy ledwo trzymającego się na nogach 42-latka. Okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Sprawca został przekazany patrolowi policji, który umieścił nieodpowiedzialnego kierowcę w izbie wytrzeźwień. Grozi mu nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

Kilka minut po godzinie 12.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zatrzymania na ulicy Armii Krajowej pijanego kierowcy volkswagena golfa. Dwóch mieszkańców Jaworzna jadących samochodem zauważyło, jak kierowca golfa dziwnie się zachowuje. Mężczyzna wjeżdżał na chodnik, a następnie jechał „wężykiem” całą szerokością ulicy. Gdy zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną, świadkowie wybiegli ze swoich samochodów i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Jeden z nich zatrzymał kierowcę, a drugi wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Mężczyźni zadzwonili także po policję.

Po przyjeździe mundurowych okazało się, że zatrzymany 42-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Kierowca trafił do izby wytrzeźwień, a jego samochód na parking strzeżony. Za jazdę pod wpływem alkoholu stanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Być może dzięki reakcji kierowców udało się uniknąć tragicznego wypadku.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top