Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

W sobotę doszło do serii włamań do mieszkań w blokach przy ulicy Kalinowej. Złodziej zainteresowany był jedynie gotówką i biżuterią. Okres urlopowy stanowi prawdziwe „żniwa” dla włamywaczy, którzy wykorzystują nieobecność domowników. Mieszkania będące celem złodziei są najpierw obserwowane. Sprawcy od dłuższego czasu maja do dyspozycji również praktyczne narzędzie o nazwie… Facebook. Przecież, gdy publikujemy zdjęcia ze słonecznej Hiszpanii, jednocześnie obwieszczamy całemu światu, że nie ma nas w domu. Kiedy wyjeżdżamy na urlop, zadbajmy przynajmniej o to, by dobry sąsiad zwrócił uwagę, czy przy naszym domu lub w okolicy mieszkania nie kręcą się podejrzanie nieznajomi osobnicy.

Poniedziałek, 16 lipca
Wieczorem w jednym z lokali na Górze Piasku nieznany sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi 25-letniego mieszkańca Jaworzna i z jego kieszeni skradł telefon komórkowy marki LG. Wartość skradzionego urządzenia została oszacowana na 1,5 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy.

Wtorek, 17 lipca
31-letni jaworznianin powiadomił dyżurnego policji o kradzieży narzędzi z terenu budowy przy ulicy Energetyków. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że sprawca pokonał zabezpieczenie skrzyń narzędziowych i skradł palniki spawalnicze oraz kilkadziesiąt kluczy. Straty w tym przypadku zostały oszacowane na 37 tys. złotych.

Środa, 18 lipca
Po południu do komendy zgłosiła się 81-letnia mieszkanka Jaworzna i poinformowała o przywłaszczeniu jej torebki. Starsza pani zgłosiła, że torebkę pozostawiła na ławeczce przystanku komunikacji miejskiej w rejonie Kantego. Wewnątrz torebki znajdowały się dokumenty oraz pieniądze. Sprawcę poszukuje policja.
Przypominamy, że przywłaszczenie jest przestępstwem!

48-letni mężczyzna zgłosił policji kradzież roweru. Nieznany sprawca skradł rower marki Kross Trans Atlantic pozostawiony w rowerowni w bloku przy ulicy Kalinowej. Zgłaszający straty określił na 1,3 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Czwartek, 19 lipca
W godzinach popołudniowych dyżurny komendy został powiadomiony o kradzieży elektronarzędzi z terenu budowanego domu w dzielnicy Ciężkowice. Łupem sprawcy padła młotowiertarka marki Makita oraz wkrętarka tej samej firmy. 36-letni zgłaszający straty oszacował na 1,7 tys. złotych.

Wieczorem na ulicy Rzemieślniczej policjanci zatrzymali pijanego 35-letniego mieszkańca Sosnowca, który kierował motocyklem marki Romet. Badanie alkomatem wskazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

Piątek, 20 lipca
Policjanci kryminalni zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu przy ul. Matejki posiadał kilka gramów amfetaminy. Mężczyzna trafił do komendy, a narkotyki do policyjnego magazynu. Policjanci zajmujący się tą sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Sobota, 21 lipca
Po południu zgłoszone zostało włamanie do mieszkania przy ulicy Kalinowej. Nieznany dotąd sprawca wyważył okno i po wejściu do środka skradł złotą biżuterię oraz pieniądze. 39-letnia pokrzywdzona straty oszacowała na 8 tys. złotych.
Podobne zdarzenie miało miejsce kilka bloków wcześniej. Sprawca wyłamał zamek w drzwiach balkonowych i z mieszkania skradł złotą biżuterię. Straty zostały określone na 1 tys. złotych.
Sprawą zajmuje się Wydział Kryminalny.

Niedziela, 22 lipca
Nad ranem do komendy policji zgłosił się 67-letni jaworznianin i poinformował dyżurnego o włamaniu do jego piwnicy mieszczącej się przy ulicy Wróblewskiego. Najprawdopodobniej w nocy nieznany sprawca wyważył okienko i wszedł do środka skąd skradł szlifierkę kątową. Suma start została określona na 1,2 tys. złotych.

Najnowsze

To Top