Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Sprytną – ale nie do końca – metodę na zorganizowanie sobie promocji wymyśliła 53-letnia jaworznianka. Chcąc zapłacić mniej za wybrane przez siebie towary, po prostu… wymieniała w sklepie etykiety z kodami kreskowymi. Świetna metoda, czyż nie? Wybieramy wielofunkcyjny odkurzacz, ale podmieniamy mu kod kreskowy ze zwykłej miotły, kupujemy ekskluzywną sukienkę, lecz z kodem z podkoszulka… Najlepiej od razu zainwestować w niewielką, przenośną drukarkę etykiet i samemu drukować i kleić kody kreskowe. Elektroniczna kasa daje się oszukać, bo to bezmyślne urządzenie. We wszystkim połapali się jednak pracownicy sklepu i „kreatorka przecen” trafiła w ręce policji.

Poniedziałek, 23 lipca
Do komendy policji zgłosił się 32-letni mysłowiczanin i powiadomił o kradzieży portfela. Zgłaszający stwierdził, że do kradzieży doszło na terenie plebani. Łupem złodzieja padły pieniądze oraz karta bankomatowa. Sprawę wyjaśnia Wydział Kryminalny.

Wieczorem zgłoszone zostało włamanie do altanki ogródków działkowych przy ulicy Podwale. Nieznany sprawca dostał się do środka altanki i skradł głośnik bezprzewodowy oraz alkohol. 65-letni właściciel działki starty określił na 500 złotych.

Wtorek, 24 lipca
79-letni mieszkaniec ulicy Gagarina powiadomił dyżurnego, że dwóch mężczyzn – najprawdopodobniej narodowości romskiej – okradło go w jego mieszkaniu. Sprawcy wykorzystali niezamknięte mieszkanie i ze środka skradli dokumenty osobiste, biżuterię złotą oraz pieniądze. Pokrzywdzony straty oszacował na 1,2 tys. złotych.

Środa, 25 lipca
Po południu policjanci zostali wezwani do sklepu przy ulicy Grunwaldzkiej. Na miejscu okazało się, że ochrona zatrzymała 53-letnią jaworzniankę, która zamieniała na produktach tzw. kody kreskowe z ceną, tym samym celowo zaniżając cenę towaru. Kobieta będzie teraz odpowiadać próbę oszustwa.

Czwartek, 26 lipca
Przed południem dyżurny jaworznickiej policji został poinformowany o przywłaszczeniu telefonu komórkowego. Nieznany sprawca zabrał pozostawiony na jednej ze stacji paliw telefon komórkowy marki Sony Xperia. 50-letnia właścicielka urządzenia straty oszacowała na 550 złotych.

Kwadrans po 16-tej zgłoszone zostało włamanie do garażu w dzielnicy Dąbrowa Narodowa. Na miejscu policjanci ustalili, że sprawca wyłamał drzwi wejściowe i po wejściu do środka skradł koła samochodowe, podnośnik hydrauliczny oraz zestaw narzędzi. 57-letni zgłaszający straty w tym przypadku oszacował na 3 tys. złotych.

Wieczorem na ulicy Długosza policjanci prewencji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę skutera. Badanie alkomatem 40-letniego jaworznianina wskazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Sobota, 28 lipca
W nocy na ulicy grunwaldzkiej policyjni wywiadowcy zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwym kierował samochodem audi. Kierowca został poddany badaniu alkomatem, gdzie uzyskano wynik 1,7 promila. Czynności prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy.

Przed północą zgłoszone zostało włamanie do mieszkania na parterze przy ulicy Wilczej. Sprawca wykorzystał uchylone okno w pokoju i po wejściu do środka skradł biżuterię złotą. Powstałe straty zostały określone na 1,5 tys. złotych. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.

Najnowsze

To Top