Bezpieczeństwo

Areszt za pobicie

Policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o pobicie partnera byłej konkubiny. Sprawca został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 35-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

29 lipca br. jaworzniccy policjanci, zostali powiadomieni o pobiciu 29-letniego mieszkańca Jaworzna w jednym z mieszkań na Osiedlu Stałym. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń głowy oraz kręgosłupa. Po pobiciu sprawca uciekł.

Jak ustalili kryminalni, 35-letni mężczyzna wtargnął do mieszkania swojej byłej partnerki i kierował wobec kobiety i jej 29-letniego kolegi groźby pozbawienia życia. Następnie agresywny 35-latek napadł na drugiego mężczyznę i dotkliwie go pobił. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Podjęte bezpośrednio po przestępstwie czynności, nie doprowadziły do zatrzymania sprawcy pobicia. Pomimo tego policjanci prowadzili czynności śledcze oraz operacyjne, których celem było zatrzymanie napastnika. W miniony wtorek 35-latek wpadł w ręce kryminalnych w swoim mieszkaniu.

Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że sprawca w maju br. wyszedł z więzienia, do którego trafił również za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę z racji tego, że sprawca dokonał pobicia w recydywie.

Wczoraj na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Jaworznie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 35-latka na najbliższe trzy miesiące.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top