Sport i rekreacja

Pucharowa wygrana Ciężkowianki

Po poniedziałkowej wpadce 2:5 w derbowym sparingowym spotkaniu ze „Zgodą” Byczyna rozegranym na sztucznej nawierzchni Stadionu Miejskiego, dwa dni później „Ciężkowianka” na Kątach „rozstrzelała” MKS „Fablok” Chrzanów 11:0. Łupem bramkowym w tym meczu podzielili się Molenda 4, Rzeszutko 2, Woźniak 2 oraz Nowak, Biel i Damian Radomski po 1.

W minioną sobotę doszło do pucharowej konfrontacji w ramach rozgrywek Pucharu Polski w Luszowicach z miejscową „Polonią”. Dodatkowego smaczku sobotniej rywalizacji dodawał fakt, iż kapitanem „Polonii” jest były zawodnik „Ciężkowianki” Karol Jelonek. Ponadto w luszowickim teamie występuje kolejny były gracz „ciężkowickiego walca” Arkadiusz Szozda nieobecny w sobotę. Faworytem spotkania była „Ciężkowianka”, która od początku przejęła inicjatywę. Jednak miejscowi po letnich transferach prezentowali się w defensywie niezwykle solidnie od czasu do czasu groźnie kontratakując.

W 5. minucie groźnie uderzył Podralski, zaś dwie minuty później Molenda. W obu przypadkach doskonale interweniował pozyskany przez „polonistów” w letnim okienku transferowym z „Błyskawicy” Myślachowice Woźniak (który przed laty występował już w drużynie trenera Palki). Niestety w 13. minucie doszło do groźnie wyglądającego starcia, wskutek którego boisko musiał opuścić Rzeszutko. Kolejne minuty to napór „Cieżkowianki” oraz kilka niecelnych prób strzałów miejscowych. W 32. minucie meczu czerwoną kartką został ukarany zawodnik „Polonii” za faul bez piłki. W 38. minucie w wyniku zastosowania pressingu piłkę przejął Bartłomiej Molenda, który po raz pierwszy pokonał miejscowego golkipera. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem drużyny z Jaworzna.

Drugą połowę „Ciężkowianka” rozpoczęła z wysokiego C. Dwukrotnie Seweryn Podralski dośrodkował w stylu Roberta Gadochy z WM 74, a Biel i Pieczka niczym Szarmach i Lato dopełnili formalności. W 71. minucie Sebastian Kaniewski wykorzystał dokładne podanie i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce zdobywając honorowego gola jak się później okazało dla miejscowych. Siedem minut później bilardowe zagranie Szymona Pieczki na swojego drugiego gola zamienił Bartek Molenda ustalając końcowy rezultat na 4-1. Spotkanie rozegrane w tropikalnych warunkach było doskonałym testem dla ciężkowickiego teamu przed rozgrywkami ligowymi, zaś „Polonia” po letnich wzmocnieniach to zupełnie inny zespół niż przed rokiem czy dwoma o czym świadczy wygrana w sparingowym meczu 4-1 ze spadkowiczem z klasy okręgowej „Zagórzanką” Zagórze.

W planach trener Tomasiewicz ma rozegranie jeszcze dwóch sparingów. W najbliższy wtorek 7 sierpnia o godzinie 17.45 na sztucznej nawierzchni przy ulicy Krakowskiej zmierzy się z MKS Ujejsce, zaś w sobotę 11 sierpnia czeka ciężkowicki team konfrontacja w podoświęcimskim Gorzowie z miejscowym LKS-em. Początek o godzinie 16.00.

Wskutek niezrozumiałej decyzji Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie, który nie licząc się ze stanowiskiem Podokręgu Chrzanów oraz zespołów rozgrywających zawody w chrzanowskiej klasie A dopuścił do rozgrywek w tej klasie rozgrywkowej MKS Libiąż najprawdopodobniej w obecnym sezonie wystartuje 15 drużyn, zaś „Ciężkowianka” znów „najprawdopodobniej” zmierzy się na inaugurację w sobotę 18 sierpnia z LKS „Promyk” Bolęcin. Udział w rozgrywkach ligowych jest dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Jaworzno, Samorządu Województwa Śląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach realizacji programu „Klub” 2018.

LKS Polonia Luszowice – LKS Ciężkowianka Jaworzno 1:4 (0:1)

(Molenda 38, 78, Biel 49, Pieczka 57 – Kaniewski 71)

Polonia: Woźniak – Kwiatkowski, Jelonek, Kaniewski, Kaja (80. Bagiński) – Czub, Koźmienko, Górkowski Ł., Górkowski K., Janas S. (55. Palka I.) – Kłeczek (75. Palka P.). Trener: Ireneusz Palka.

Ciężkowianka: Kominiak (46. Ciołczyk) – Radomski D., Bulga (60. Prażmowski), Jochymek,

Barański (60. Chrząścik) – Podralski, Pieczka, Woronowicz – Radomski M., Molenda (80. Miziński), Rzeszutko (13. Biel). Trener: Wojciech Tomasiewicz

Sędziowali: Malczyk (główny) oraz Cholewa i Zychowicz (asystenci) – Podokręg Chrzanów

Najnowsze

To Top