Sport i rekreacja

Jaworzno gościło Tour de Pologne

Prawdziwe tłumy zawitały we wtorek na jaworznicki rynek by kibicować kolarzom biorącym udział w największym wyścigu kolarskim w Polsce. Jaworzno po raz czwarty stało się areną zmagań podczas Tour de Pologne.

Już od samego rana na płycie rynku gromadzili się kibice z niecierpliwością wyczekując zawodników, którzy od soboty rywalizują w jubileuszowej 75. edycji Tour de Pologne. Organizatorzy zadbali, żeby sympatykom kolarstwa nie zabrakło wrażeń i atrakcji. MCKiS i miasto Jaworzno przygotowały różne gadżety kibicowskie a sponsorzy w specjalnych namiotach zapewnili sporo atrakcji nie tylko dla najmłodszych. Wodociągi Jaworzno zadbały by mimo upału nikt się nie odwodnił i każdy mógł spróbować zimnej jaworznickiej wody. Dużą atrakcją była prezentacja unikatowych rowerów-weteranów, należących do kolekcji zabytkowych jednośladów, zgromadzonych w minimuzeum techniki Wojciecha Mszycy z Katowic.

Tuż przed jedenastą na rynku zaczęli pojawiać się pierwsi kolarze by podpisać listę startową a atmosfera robiła się coraz gorętsza – i to wcale nie z powodu lejącego się z nieba żaru. Kibice owacyjnie witali kolejnych zawodników. Szczególnie ciepło przyjęty został Michał Kwiatkowski, którego wielu uznaje – nie bez powodu zresztą – za głównego kandydata do zwycięstwa w całej imprezie. Kibice polowali na autografy a kolarze wyraźnie ujęci gorącym dopingiem chętnie rozdawali swoje podpisy. Poza zawodnikami z Polski jaworznianie wyjątkowo dobrze przyjęli niezwykle sympatycznych zwycięzców dotychczasowych etapów – Jose Alvaro Hodega i Pascala Ackermanna.

FOTOGALERIA – Etap IV – Jaworzno

FOTOGALERIA – Etap I – Kraków

FOTOGALERIA – Etap III – Chorzów

O godzinie 12:00 kolarze wystartowali na trasę i zrobili jedną pętlę wokół rynku, by potem już udać się na miejsce startu ostrego na aleję Piłsudskiego na Podłężu. Doping kibiców z Jaworzna jak się okazało poniósł do zwycięstwa Michała Kwiatkowskiego (Team Sky), który po zaciętym i zabójczym finiszu w Szczyrku wygrał cały czwarty etap i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na finałowym podjeździe pod Orle Gniazdo polski kolarz wyprzedził zwycięzcę ubiegłorocznego wyścigu Dylana Teunsa (BMC Racing Team) oraz George’a Bennetta (Team LottoNL-Jumbo).

Najnowsze

To Top