Bezpieczeństwo

Tragedia na komendzie

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę na Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie. Policjant postrzelił się śmiertelnie w jednym z gabinetów.

Jak wynika z uzyskanych informacji, w niedzielne popołudnie 35-letni starszy aspirant podjechał na komendę w dniu wolnym od pracy i udał się do swojego gabinetu. Dobiegający z pomieszczenia huk zaalarmował innych funkcjonariuszy, którzy po wyważeniu zamkniętych drzwi dostali się do środka. Na miejscu znaleźli zwłoki, policjant najprawdopodobniej zastrzelił się z własnej broni służbowej. Pogotowie, które przybyło na miejsce, mogło tylko już potwierdzić zgon. Prokuratura wykluczyła udział osób trzecich. Obecnie badane są przyczyny zdarzenia, na wniosek prokuratury przeprowadzona zostanie m.in. sekcja zwłok i badania toksykologiczne. – Wszyscy w komendzie jesteśmy wstrząśnięci. To był dobry kolega, zawsze uśmiechnięty. Nic nie zapowiadało tragedii – mówi nadkomisarz Tomasz Obarski z jaworznickiej policji.

Mężczyzna pracował w policji już od 15 lat. Pozostawił żonę i dwoje małych dzieci. Rodzina została objęta pomocą psychologiczną.

Najnowsze

To Top