Bezpieczeństwo

Wypadek w Jeleniu

W sobotę na jednym ze skrzyżowań w dzielnicy Jeleń kierujący samochodem mazda nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z osobowym citroenem. W wyniku wypadku cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala w Jaworznie i Sosnowcu. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę tuż po godzinie 18.00 na skrzyżowaniu ulic Karwety i Wiosny Ludów. Jak ustalili funkcjonariusze jaworznickiej drogówki, kierujący samochodem osobowym marki Mazda 46-letni obywatel Hiszpanii wjechał na skrzyżowanie, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu. Sytuacja ta doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Citroen, którym kierował 30-letni mieszkaniec Jaworzna.

W wyniku wypadku cztery osoby trafiły do szpitala. 46-letni sprawca wypadku został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Sosnowcu, natomiast podróżująca z nim rodzina (żona i syn) oraz pasażerka citroena trafili na obserwację do jaworznickiego szpitala. Z ustaleń policjantów wynika, że 46-latek doznał obrażeń klatki piersiowej, a pozostałym osobom na szczęście nic wielkiego się nie stało. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów potwierdziło, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top