Z miasta

Miejskie dożynki już w niedzielę

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem – u progu jesieni – uroczyście obchodzone jest święto plonów. Także i w tym roku w naszym mieście zakończenie zbioru płodów ziemi będzie połączone z dobrą zabawą. Jaworznickie dożynki odbędą się w najbliższą niedzielę, 26 sierpnia na jaworznickim rynku.

Tegoroczne Święto Dziękczynienia rozpocznie uroczysta Msza Święta w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny, po której nastąpi uroczysty przemarsz uczestników wydarzenia z orkiestrą dętą na jaworznicki rynek. Tam odbędzie się okolicznościowy program, na który złożą się m.in. obrzędy dożynkowe i występy zespołów śpiewaczych.

Ponadto mieszkańcy będą mieli okazję degustacji chleba i wypieków oraz zobaczenia wystaw: wieńców dożynkowych, maszyn rolniczych, Jaworznickiego Koła Pszczelarzy, Ogrodów Działkowych oraz Koła Łowieckiego „Kozioł” w Jaworznie. Atrakcją wieczoru będzie zabawa przy muzyce biesiadnej.

Na dożynki zapraszają: Prezydent Miasta, Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Miejski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

Harmonogram Dożynek Miejskich 2018:

  • godz. 15.00 – Msza Święta w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny

  • godz. 16.00 – Uroczysty przemarsz uczestników z udziałem orkiestry dętej na Rynek

  • godz. 16.30 – Ceremoniał dożynkowy

  • godz. 16.45 – Okolicznościowy program artystyczny

  • godz. 19.00 – Zabawa przy muzyce biesiadnej

Źródło: um.jaworzno.pl

Najnowsze

To Top