Z miasta

Zastępczy parking przy SP 16

W związku z rozpoczętą modernizacją ul. Podwale została zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. św. Wojciecha (z zachowaniem dojazdu do ul. Krzywej) do skrzyżowania z ul. 3 Maja. Mieszkańcy okolicznych bloków wskazali, iż zamknięcie drogi generuje problem z parkowaniem samochodów. Prezydent Paweł Silbert wystąpił z propozycją, aby zapewnić im zastępcze miejsca parkingowe na terenach przy Szkole Podstawowej nr 16.

Wzdłuż ulicy Podwale okoliczni mieszkańcy rzeczywiście dysponowali kilkunastoma miejscami parkingowymi. Zamknięcie ulicy z powodu gruntownej modernizacji, która ma potrwać do grudnia bieżącego roku (wraz z modernizacją ul. św. Wojciecha) sprawiło, iż dotychczas korzystający z wspomnianych miejsc parkingowych zostali od nich odcięci.

W środę (22 sierpnia) prezydent Paweł Silbert wyszedł z propozycją, aby zapewnić mieszkańcom tymczasowy, zastępczy parking na ogrodzonym terenie Szkoły Podstawowej nr 16. Będą mogli oni zostawiać na nim swoje samochody w godzinach popołudniowych i nocnych, tak aby nie kolidowało to z pracą placówki i nie zagrażało bezpieczeństwu dzieci uczęszczających do SP 16.

– Kwestia podniesiona przez prezydenta została przedyskutowana z dyrekcją szkoły, która przystała na propozycję, aby udostępnić parking przyszkolny mieszkańcom w godzinach od 17 do 7. Priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci, a więc parkowanie osób postronnych będzie możliwe tylko w porach pozalekcyjnych – wyjaśnia zastępca dyrektora MZDiM Daniel Jach.

Powszechny dostęp do zastępczego parkingu przy SP 16 zapewniony będzie zatem w dni powszednie od 17.00 do 7.00, natomiast w sobotę i niedzielę całodobowo.

– Już w najbliższym czasie przygotujemy teren, zabudujemy odpowiednie oznakowanie i udostępnimy parking zastępczy dla mieszkańców. Wstępnie przewidujemy, że będzie to już w piątek w późnych godzinach popołudniowych. Parking będzie dostępny do odwołania – dodaje Daniel Jach.

Najnowsze

To Top