Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

W poniedziałek policjanci zatrzymali domowego oprawcę. 41-letni bydlak skatował swoją partnerkę, wybijając jej zęby. Jakby tego było mało, groził kobiecie, że ją zabije. Interwencja funkcjonariuszy policji przerwała dramat toczący się w czterech ścianach mieszkania. Miejmy nadzieję, że sprawca stanie przed sądem, a ten nie okaże pobłażliwości.

Poniedziałek, 20 sierpnia
Policjanci prewencji w trakcie interwencji domowej zatrzymali 41-letniego jaworznianina, który pobił swoją partnerkę. Sprawca wybił zęby kobiecie, a także groził, że ją zabije. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Przed północą na ulicy Sobieskiego policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy posiadali przy sobie prawie 10 gramów marihuany. Mężczyźni trafili do komendy, a narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie.

Wtorek, 21 sierpnia
Po południu dyżurny policji został poinformowany o uszkodzeniu zaparkowanego przy ulicy Sulińskiego samochodu mazda. 27-letnia właścicielka zgłosiła, iż nieznany sprawca rzucił butelką w dach pojazdu powodując wgniecenie. Zgłaszająca straty oszacowała na 1 tys. złotych.

Środa, 22 sierpnia
W samo południe na ulicy Jagiellońskiej patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę samochodu skoda. W czasie sprawdzania dokumentów okazało się, że 30-letni kierowca nie ma prawa jazdy. Za to wykroczenie mężczyzna został ukarany 500 zł mandatem, a jego samochód został odholowany na parking.

W godzinach popołudniowych policjanci zatrzymali pijanego sprawcę uszkodzenia drzwi wejściowych do mieszkania. 35-latek celowo wbił nóż w drzwi powodując starty w wysokości 400 złotych. Sprawca został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

Piątek, 24 sierpnia
Do komendy policji zgłosił się 37-letni mieszkaniec Wolbromia i powiadomił dyżurnego, że podczas zakupu samochodu honda od 46-letniego mieszkańca Jaworzna, ten przerobił dane zawarte w umowie sprzedaży pojazdu. Czynności sprawdzające prowadzi jaworznicka policja.

W godzinach rannych 33-letni pracownik Urzędu Pocztowego w Jaworznie zgłosił, że nieznany sprawca podpalił kontenery na śmieci. Straty w tym przypadku wynoszą ponad 2 tys. złotych.

Sobota, 25 sierpnia
W nocy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 19-letniego jaworznianina, który kierował samochodem audi w stanie nietrzeźwym i wjechał do rowu przy ulicy Sulińskiego. Badanie alkomatem wskazało kierowcy blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Ponadto, policjanci ustalili, że 19-latek posiada na swoim koncie sądowy zakaz kierowania pojazdami. Sprawca za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Nad ranem na ulicy Wolności wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. W czasie rozmowy z 29-letnim kierowcą policjanci wyczuli alkohol. Badanie trzeźwości wykazało mężczyźnie 0,9 promila alkoholu. W czasie kontroli okazało się także, że 29-latek nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. W tym przypadku sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Rankiem jaworznicka policja została powiadomiona o kradzieży płytek z posesji przy ulicy Jeleńskiej. 44-letni właściciel posesji zgłosił, że nieznany sprawca skradł około 200 metrów kwadratowych płytek ceramicznych ułożonych na palecie. Straty w tym przypadku oszacowano na 5 tys. złotych.

Najnowsze

To Top