Z miasta

Weekend pełen światła z Tauronem

Koniec wakacji w Jaworznie zapowiada się wyjątkowo efektownie. W najbliższy piątek i sobotę miasto rozbłyśnie tysiącem barw i poznamy jego nowe magiczne oblicze.

Jaworzno już od 120 lat związane jest mocno z energetyką. Z tej okazji w najbliższy weekend Tauron oraz Miasto Jaworzno zapraszają na imprezę pod hasłem „Dbamy o Dobrą Energię”. Na mieszkańców miasta i wszystkich gości czeka mnóstwo niecodziennych atrakcji.

Cała impreza wystartuje w piątek 31 sierpnia tuż po zmierzchu. O 20:30 na trasę ruszą uczestnicy Tauron Night Bikingu, który prawdopodobnie będzie największym tego typu przejazdem w kraju. Na trasie organizatorzy przygotowali sporo niespodzianek. Przed samym startem będzie okazja do zgarnięcia nagród od sponsorów. Każdy zapisany uczestnik otrzyma pakiet startowy w postaci plecaka, kamizelki odblaskowej oraz bidonu a także będzie mógł liczyć na ciepły posiłek. Rowerzyści do przejechania będą mieli trasę liczącą około 22 kilometry, start zlokalizowano na Rynku, metę zaś przy budynku Tauronu przy ul. Grunwaldzkiej.

W międzyczasie sam Rynek zmieni swoje oblicze i rozpali się feerią kolorów w towarzystwie dźwięków muzyki wykonywanej przez lokalnych artystów. Ogromną metamorfozę przejdzie także Park Zielona, gdzie po zmroku wokół parkowych drzew, ożywionych kolorami i zaskakującymi instalacjami świetlnymi, pojawią się intrygujące surrealistyczne świetlne rzeźby.

W sobotę przez cały dzień w Jaworznie będzie sporo się działo. Chętni będą mieli okazję by pozwiedzać Elektrownię. Na Rynku zaś na całe rodziny czekać będzie wiele atrakcji – warsztaty i zabawy dla najmłodszych oraz koncerty. O godzinie 12:00 ruszy gra miejska, do udziału w której organizatorzy zapraszają zespoły liczące od 3 do 5 osób (w każdym zespole musi znaleźć się przynajmniej jeden uczestnik w wieku 5-13 lat). Akcja gry toczyć się będzie w magicznej Krainie Dobrej Energii. –Dzięki Dobrej Energii mieszkańcy wiedli spokojny i radosny żywot. Do czasu aż w Krainie wszystko się popsuło. Pogrążona w mroku Kraina wypatruje wybawców. Na pomoc mieszkańcom ruszają Naukowe Ekipy Naprawcze złożone z najtęższych choć niewielkich jeszcze głów. Podczas trzygodzinnej akcji muszą rozpoznać uszkodzenia, wymyślić jak usunąć usterki i – jeśli to możliwe – naprawić co trzeba. Tylko wtedy uda się rozświetlić Krainę… – zapraszają organizatorzy. Do udziału w grze miejskiej można zgłosić się za pomocą specjalnego formularza.

Od godziny 13:00 na scenie odbywać się będą koncerty i pokazy. A przed publicznością zaprezentują się lokalni artyści na czele z Basią Janygą czy zespołem Blunt Razors. Wieczorem Rynek znów rozbłyśnie kolorowymi iluminacjami a na samo zakończenie przygotowano efektowny multimedialny spektakl, który powinien okazać się idealnym ukoronowaniem całego wydarzenia. Tauron oraz Miasto Jaworzno serdecznie zapraszają – udział w imprezie będzie całkowicie bezpłatny.

Program imprezy:

Piątek, 31 sierpnia:

  • 20.30: Tauron Night Biking

  • 20.30 – 1.00: iluminacje architektoniczne, projekcje multimedialne i instalacje świetlne na Rynku i w Parku Zielona

Sobota, 1 września:

  • 10.00 – 18.00: zwiedzanie Elektrowni

  • 12.00 – 15.00: gra miejska „Kraina Dobrej Energii”

  • 12.00 – 19.00: gry, zabawy i warsztaty dla dzieci na Rynku

  • 13.00 – 19.30: koncerty na scenie na Rynku

  • 20.30 – 1.00: iluminacje architektoniczne, projekcje multimedialne i instalacje świetlne na Rynku i w Parku Zielona

  • 21.00: rozstrzygnięcie konkursu na nazwę ulicy

  • 21.15: życzenia dla Jaworzna i energetyków

  • 21.30: spektakl multimedialny na scenie na Rynku

Najnowsze

To Top