Z miasta

Jubileuszowy Memoriał Jana Ciołczyka

Stowarzyszenie LKS „Ciężkowianka” Jaworzno serdeczne zaprasza na jubileuszowy 20. Memoriał Jana Ciołczyka – zasłużonego działacza sportowego i społecznego, prezesa LKS „Ciężkowianka” Jaworzno w latach 1982-1998. Odbywać się on będzie w dniach 15-16 września 2018 r. w Ciężkowicach.

W sobotę 15 września na piłkarską murawę wybiegną drużyny juniorów starszych oraz seniorów. O 11.30 juniorzy „Ciężkowianki” zmierzą się z LKS Poręba Wielka, zaś o 15.00 ich starsi koledzy z drużyny seniorów będą rywalizować z „Zagórzanką” Zagórze.

Dzień później w niedzielę 16 września w ramach Memoriału odbędzie się Festyn Sportowo-Rekreacyjny. Przewidziano moc atrakcji dla dzieci, dorosłych i dla rodzin. 12 godzinną imprezę podzielono na 3 bloki tematyczne: sportowo-rekreacyjny, rozrywkowo-zabawowy oraz zdrowia i bezpieczeństwa. W części sportowej od godz. 10.00 królować będzie piłka nożna, biegi i nordic walking oraz armwrestling.

Od 13.00 dostępne będą stanowiska informacyjne: Śląskie dla Kobiety, PCK, SANEPID. Organizatorzy zapraszają na dmuchaną zjeżdżalnię, malowanie twarzy i strzelnicę. Tomik wierszy dla dzieci prezentować będzie Urszula Kępka.

Od 13.30 na scenie podziwiać będzie można rodzime artystki i artystów: przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4, „Ciężkowianki”, Dobrzanki”, członkinie z Jaworznickiego Uniwersytetu III Wieku i gwiazdy wieczoru – siostry Goławskie. Swoją obecność potwierdzili policjanci z KMP w Jaworznie i druhowie ochotnicy z OSP Ciężkowice.

O 14.00 wystartuje IV Ciężkowicki Nordic Walking. O 15.00 rozpocznie się V Ciężkowicki Bieg Po Zdrowie (zapisy w siedzibie LKS „Ciężkowianka”, telefonicznie pod numerem telefonu 608 671 427 lub drogą elektroniczną j.ciolczyk@vp.pl i biuro@ciezkowianka.jaworzno.pl).

O 16.00 dojdzie do hitowego pojedynku prawdziwych gladiatorów, wielokrotnych mistrzów Polski w Armwrestlingu Lucjana Fudały i Mariusza Grochowskiego. Od 16.30 Rodziny rywalizować będą w Rodzinnym Wieloboju z nagrodami.

Piłkarskim wydarzeniem Memoriału będzie mecz oldbojów pomiędzy reprezentacją Śląska Oldbojów, a połączoną drużyną LKS „Ciężkowianka” i Orłów Jaworzna, który rozpocznie się o godz. 17.00. Piłkarze zaangażowani w szczytną ideę walki z chorobami nowotworowymi, zamierzają wybiec na murawę w różowych koszulkach, promując akcję profilaktyki raka piersi, w ramach kampanii społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Śląskie dla Kobiety, wspieranej przez reprezentantki Uniwersytetu Medycznego oraz Jaworznickiego Zrzeszenia Amazonek „Szansa”. Swój udział udział zapowiedzieli m.in.: Jan Urban, Ryszard Czerwiec, Mariusz Śrutwa, Bogdan Pikuta, Wojciech Grzyb, Janusz Bodzioch, Mariusz Suwaj, Radek Jarzynka, Nikodem Motyka, Rafał Polański, Piotr Szczotka. Coachem śląskich oldbojów będzie Zdzisław Podedworny. Na ławce trenerskiej gospodarzy zasiądą: Andrzej Majka, Adam Nowak i Wojciech Tomasiewicz.

Od godziny 10.00 trwać będą turnieje żaków i orlików, w których wystąpią drużyny ze Śląska, Małopolski, Zagłębia oraz Jaworzna. O godzinie 13.30 rozpocznie się turniej piłkarski w kategorii open z udziałem teamów reprezentujących „FUD-MEN”, „Fornit”, Komendę Miejską Policji i LKS FANS.

Dla uczestników Wieloboju Rodzinnego jak co roku przewidziano wyjątkowe nagrody: zaproszenia do restauracji Mega Pizza i Borowa Chata, miesięczne rodzinne karnety na siłownię lub fitness EURO-GYM, karnety na rodzinne strzyżenie i pielęgnację włosów w salonach fryzjerskich: Afro, Maja, Oaza Piękna, karnet na zabieg w salonie kosmetycznym Fiona, itp.

Impreza zakończy się zabawą taneczną, którą poprowadzi DJ Majkes. Honorowy Patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Katowicach, Śląski Związek Piłki Nożnej oraz Podokręgi Piłki Nożnej w Chrzanowie, Olkuszu oraz w Sosnowcu.

Zasięg przedsięwzięcia uzależniony jest od warunków pogodowych. Serdecznie zapraszamy!

Najnowsze

To Top