Z miasta

Rusza budowa tężni solankowej

W przyszłym tygodniu na dobre rusza budowa tężni solankowej w jaworznickiej Geosferze. Wykonawca prac informuje o możliwych utrudnieniach w ruchu w rejonie budowy.

Plan budowy tężni solankowej zgłoszony w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego przez panie Jadwigę Grzybek, Marię Królikowską i Teresę Ptak wzbudził spore zainteresowanie i pewnie zwyciężył w głosowaniu na projekt ogólnomiejski zdobywając aż 2 392 głosy. Teraz nareszcie doczeka się realizacji – 10 września ruszają prace przy budowie.

Generalny Wykonawca Inwestycji informuje mieszkańców miasta Jaworzna o możliwości wystąpienia utrudnień w ruchu drogowym, rowerowym i pieszym w czasie trwania inwestycji tj. w dniach 10.09.2018 – 01.12.2018r. Jednocześnie firma BBI Budownictwo Sp. z o.o. dołoży wszelkich starań aby uciążliwość prowadzonych prac była jak najmniejsza.

Tężnia powinna być gotowa 1 grudnia tego roku i będzie mogła służyć wszystkim odwiedzającym Geosferę. Firma BBI Budownictwo, która wygrała przetarg na wykonanie tężni, zajmuje się budownictwem, projektowaniem oraz konserwacją obiektów zabytkowych. W ostatnich miesiącach wykonała już tężnię solankową w Głuchołazach. Przypomnijmy, że budżet w ramach JBO przeznaczony na budowę tężni w GEOsferze wynosi 1,2 mln zł.

Najnowsze

To Top