Sport

Piłkarze z kompletem zwycięstw

Bardzo udany weekend mają za sobą piłkarze reprezentujący Jaworzno w ligowych rozgrywkach. Wszystkie kluby z naszego miasta solidarnie wygrały swoje spotkania.

Sportowy weekend w Jaworznie upływał pod znakiem klubowych jubileuszy. Szakowianka i Victoria hucznie świętowały kolejne rocznice swoich urodzin. Po świętowaniu przyszedł czas na ligowe emocje i tym razem sympatycy jaworznickich zespołów mogli być w pełni usatysfakcjonowani.

Jubileuszowy lider

Szczakowianka Jaworzno tym razem na stadionie w Szczakowej podejmowała lidera Zina Ligi Okręgowej – Tęczę Błędów. Wydawało się, że niepokonany w tym sezonie rywal może urwać punkty Biało-Czerwonym, zdeterminowani jaworznianie pokazali jednak prawdziwy pazur. Jaworzniccy Drwale przy sporym dopingu kibiców zdominowali gości i już do przerwy prowadzili 2:0 po trafieniach Łukasza Berety i Adama Janeczki. Gdy tuż po wznowieniu gry po przerwie Dawid Frąckowiak podwyższył na 3:0 stało się jasne, że komplet punktów raczej zostanie w Jaworznie. Co prawda kilka minut później Marcin Pieniążek zdobył gola dla gości, ale Szczakowianka pilnowała wyniku i dołożyła jeszcze jedno trafienie a na listę strzelców znów wpisał się Frąckowiak. W samej końcówce ambitna Tęcza wykorzystała rozluźnienie w szeregach obronnych jaworznian a Marcin Pieniążek dwukrotnie wpakował piłkę do siatki, ale losów meczu nie udało się już odwrócić. Jaworzniccy Drwale zwyciężyli więc 4:3. Dzięki wygranej Szczakowianka po tygodniu przerwy wróciła na fotel lidera i potwierdziła, że w tym sezonie jest wyjątkowo groźna. Za tydzień w sobotę Biało-Czerwonych czeka wyjazdowe starcie na Niwce z tamtejszym AKS-em. Początek meczu o godzinie 16:00

Kolejne trzy punkty

Swój punktowy dorobek podreperowała także Victoria 1918, która tym razem podejmowała Kalwariankę Kalwaria Zebrzydowska. Biało-Zieloni wyszli na prowadzenie już w 11. minucie za sprawą trafienia autorstwa Michała Goryczki. Goście szybko wyrównali skutecznie wykorzystując karnego i dość umiejętnie się bronili, ale i tak nie zdołali dowieźć korzystnego wyniku do przerwy. W 43. minucie Mariusz Suwaj pewnie wykorzystał jedenastkę i wyprowadził Victorię na prowadzenie. Już na początku drugiej połowy Kamil Majka podwyższył na 3:1. Goście z Kalwarii próbowali jeszcze walczyć, ale nie byli w stanie zbyt wiele zdziałać. Co prawda na niespełna kwadrans przed końcem zdobyli jeszcze kontaktową bramkę, ale Victoria zdołała dowieźć dobry wynik do końca. Po siedmiu kolejkach Victoria zajmuje 7. miejsce w tabeli wadowickiej okręgówki i traci 9 punktów do lidera z Nowej Wsi. W najbliższą sobotę Biało-Zielonych czeka wyjazdowe starcie z wymagającym rywalem – Zatorzanką Zator. Początek meczu w Zatorze w sobotę o godzinie 16:00.

Wygrana z Tęczą

Rozegrane w minioną sobotę na ciężkowickim stadionie spotkanie przyniosło sporo emocji. Beniaminek z Tenczynka na którego ławce trenerskiej zasiadł znakomity przed laty lewoskrzydłowy Wiesław Liszka ma w tym sezonie spore ambicje i bynajmniej wygrana „ciężkowickiemu walcowi” mimo wysokiego wyniku nie przyszła łatwo. W bramce gospodarzy wystąpił po raz pierwszy w tym sezonie Daniel Kotyza, który wrócił z wojaży zagranicznych i kilkakrotnie udowodnił swoje nietuzinkowe umiejętności. W 29. minucie Marcin Rzeszutko w swoim stylu „nawinął” 2 zawodników gości i dokładnym podaniem uruchomił Fijołka, który plasowanym strzałem pokonał strzegącego tenczyńskiej bramki Maciejowskiego. Mimo okazji z obu stron rezultat do przerwy nie uległ zmianie. Niestety 3 minuty po przerwie chwilę dekoncentracji miejscowych przy stałym fragmencie gry wykorzystał Korbiel doprowadzając do remisu. Wyrównujący gol sprawił, iż mecz stał się jeszcze bardziej ciekawy, a sytuacje pod oboma bramkami zmieniały się jak w kalejdoskopie. W 77. minucie gry jak na kapitana przystało Szymon Pieczka precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, Rzeszutko przedłużył piłkę i Adrian Prażmowski wyprowadził Ciężkowiankę na prowadzenie. Strata bramki sprawiła, iż goście chcąc przynajmniej zremisować musieli się odkryć, co skrzętnie wykorzystał ciężkowicki team. 4 minuty później Damian Radomski po błyskotliwym rajdzie lewą stroną wycofał do Rzeszutki, a popularny „Loku” podwyższył rezultat na 3:1. Utrata trzeciego gola sprawiła, że z gości uszło powietrze, a dominację Ciężkowianki w tym okresie gry potwierdził minutę przed końcem ponownie występujący nominalnie na pozycji stopera Adrian Prażmowski, który dośrodkowanie Damiana Radomskiego z rzutu rożnego zamienił na czwartą bramkę dla Ciężkowianki.

W najbliższą środę podopieczni trenera Wojciecha Tomasiewicza” zmierzą się w kolejnym meczu mistrzowskim w Alwerni z miejscowym MKS-em, zaś w sobotę 15 września w ramach obchodów XX Jubileuszowego Memoriału Jana Ciołczyka podejmować będą Zagórzankę Zagórze. Początek spotkania wyjątkowo o godzinie 15.00. Udział w rozgrywkach ligowych jest dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Jaworzno, Samorządu Województwa Śląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach realizacji programu „Klub” 2018.

Zgoda zapunktowała

Byczynianie zdążyli zapomnieć o słabszym początku sezonu i w sobotę zanotowali trzecie już z rzędu ligowe zwycięstwo. Tym razem Byczyńskie Byki mierzyły się na wyjeździe z beniaminkiem Patrick A klasy – KS-em Giebło. Początek meczu należał co prawda do miejscowych, którzy już w 13. minucie objęli prowadzenie, potem jednak Żółto-Zieloni przejęli inicjatywę na dobre. Tuż przed przerwą jaworznianie załadowali rywalom dwie bramki do szatni a na listę strzelców wpisali się Paweł Kalinowski i Łukasz Przebindowski. Po wznowieniu gry Zgoda szybko po raz kolejny zaskoczyła rywali i zapewniła sobie przewagę a swoją druga tego dnia bramkę zaliczył Łukasz Przebindowski. Mając w zapasie dwa gole byczynianie mogli grać na większym luzie i spokojnie doprowadzili mecz do końca sięgając po komplet punktów. Po pięciu kolejkach Zgoda jest na siódmej pozycji, ale w tabeli jest bardzo ciasno i jej strata do drugiego CKS-u wynosi zaledwie trzy punkty. W następnej kolejce podopieczni trenera Skopowskiego będą mieli doskonałą okazję by znów zwyciężyć. W sobotę o godzinie 16:00 podejmować będą ostatnią w tabeli ekipę Łazowianki II Łazy.

Szczakowianka Jaworzno – Tęcza Błędów 4:3 (2:0)

(Bereta 16, Janeczko 36, Frąckowiak 46, 70 – Pieniążek 49, 88-k., 90+3)

Victoria 1918 Jaworzno – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 3:2 (2:1)

(Goryczka 11, Suwaj 43-k., Majka 49 – Ryszawy 15-k., Boczarski 77)

Ciężkowianka Jaworzno – Tęcza Tenczynek 4:1 (1:0)