Bezpieczeństwo

Wskoczył do wody, bo miał narkotyki

Blisko dwadzieścia działek dilerskich amfetaminy i marihuany posiadał przy sobie 25-letni jaworznianin, który pływał z kolegą rowerkiem wodnym po zalewie Sosina. W trakcie kontroli przez patrol wodny mężczyzna wyrzucił niedozwolone środki i chcąc uciec, wskoczył do wody. Po chwili został zatrzymany i wciągnięty na łódź. Mężczyźnie za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Do obowiązków patrolu wodnego na zalewie Sosina należy nie tylko pilnowanie porządku podczas pływania, ale także kontrola osób przebywających na terenie zbiornika wodnego.

W środowe popołudnie (12.09) wspólny patrol wodny Straży Miejskiej i Policji zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy pływając rowerkiem wodnym, wskoczyli do wody w miejscu niedozwolonym. Mundurowi podpłynęli do nich, aby zwrócić uwagę, że takie zachowanie jest dla nich niebezpieczne. W trakcie rozmowy z zażywającymi kąpieli, stróże prawa wyczuli, że osoby te mają coś do ukrycia. Gdy mężczyźni wrócili na rowerek, patrol podjął rutynowe czynności kontrolne. W pewnej chwili jeden z mężczyzn wyrzucił do wody woreczek z zieloną substancją, a następnie próbował uciec, wskakując do wody. Sprawne działanie mundurowych doprowadziło do szybkiego zatrzymania mężczyzny. W trakcie dalszej kontroli mężczyzn, znaleziony został kolejny woreczek, w którym znajdował się biały proszek. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy policji. Na miejscu okazało się, że 24-latek, który próbował uciec mundurowym, ma na swoim koncie już konflikt z prawem.

Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, iż zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. 24-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do posiadania narkotyków. Jak twierdził, narkotyki były używane przez niego do własnego użytku, a jego kolega nie ma z tym nic wspólnego. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że z takiej ilości narkotyków można było przygotować blisko 20 działek dilerskich.

Sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top