Z miasta

JBO 2019: Głosowanie trwa

W piątek 14 września ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Mieszkańcy swoje głosy mogą oddać do 8 września.

W tegorocznej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego, podobnie jak przed rokiem, mieszkańcy mają do oddania dwa głosy – jeden na projekt ogólnomiejski i jeden na projekt lokalny. Głosowanie odbywa się zarówno droga elektroniczną za pośrednictwem strony www.jbo.jaworzno.pl jak też tradycyjnie za pomocą kart głosowania, które można oddać w specjalnych punktach, które znajdują się w każdym obszarze konsultacyjnym.

Projekty ogólnomiejskie

Do głosowania w ramach budżetu ogólnomiejskiego JBO na 2019 rok, zakwalifikowanych zostało 7 wniosków.

  • „Wieża widokowa z miejscami lęgowymi dla ptaków (jerzyków) w Parku Gródek”. Wnioskodawcy: Grażyna Bogacz-Sokół, Marcin Tosza

  • „Budowa 60 miejsc parkingowych wraz z dojazdem oraz rowerową trasą manewrową dla dzieci i młodzieży przy kompleksie rekreacyjno-sportowym Gigant”. Wnioskodawca: Janusz Bryła

  • „Strefa aktywności rodzinnej – Równa Górka”. Wnioskodawcy: Łukasz Curyło, Sebastian Pycia, Renata Gacek, Marek Migas, Dawid Domagalski, Nikodem Motyka, Janusz Papuga, Dawid Litka, Marek Długopolski, Maria Kramarczyk, Łukasz Zaroda

  • „Budowa oświetlenia wzdłuż ulicy Jaworowej od skrzyżowania z ulicą Jana III Sobieskiego do początku zabudowań”. Wnioskodawcy: Maria Dziedzic, Zofia Słaboń

  • „Budowa dwóch boisk treningowych przy LKS Zgoda-Byczyna w Jaworznie”. Wnioskodawcy: Łukasz Przebindowski, Anna Korlacka, Katarzyna Wylężek, Piotr Kuciel

  • „Ogród doświadczeń ruchowych i sensorycznych w Geosferze”. Wnioskodawcy: Maciej Stanek, Monika Włodarczyk-Raczek, Jadwiga Grzybek, Maria Materla

  • „Boisko Orlik – Górnik w Dąbrowie Narodowej”. Wnioskodawcy: Leszek Żurek, Wiesław Koralik, Jerzy Ryba, Dawid Bąba, Sławomir Sobolewski

JBO 2019 – panel do głosowania internetowego

Projekty lokalne

Do głosowania w ramach budżetu lokalnego JBO na 2019 rok, zakwalifikowane zostały 44 wnioski.

OBSZAR 1 | AZOT, STARA HUTA

  • „Budowa mini boiska sportowego z nawierzchnią poliuretanową w osiedlu Sobieski-Górka”. Wnioskodawcy: Jarosław Ciszek, Tadeusz Mistarz, Janusz Papuga

  • „Rekultywacja istniejącego boiska trawiastego przy Szkole Podstawowej nr 4”. Wnioskodawcy: Józef Kwiatkowski, Małgorzata Kosińska-Szafran, Jadwiga Jakóbik

OBSZAR 2 | BORY

  • „Wykonanie boiska wielofunkcyjnego z nawierzchni poliuretanowej przy Szkole Podstawowej nr 14 w Jaworznie – Bory”. Wnioskodawcy: Jolanta Rośko, Marzena Karwat, Agata Orzeł, Anna Szymanek, Daniel Liszka

  • „Centrum integracji lokalnej – remont nawierzchni placu przy parafii w Borach”. Wnioskodawcy: Bernadeta Siostrzonek, Leszek Siostrzonek, Piotr Bień, Paweł Bańkowski

OBSZAR 3 | BYCZYNA, CEZARÓWKA DOLNA

  • „Budowa zadaszonej trybuny przy LKS Zgoda-Byczyna w Jaworznie”. Wnioskodawcy: Daria Dwornicka, Grzegorz Radko, Aleksandra Kula-Krowiak, Nina Przybyszewska, Ewa Wieczorek

  • „Zakup zestawu nagłaśniającego dla dzielnicy Byczyna i Cezarówka”. Wnioskodawcy: Anna Gontarz, Anna Lichota

  • „Modernizacja przystanku autobusowego BYCZYNA polegająca na montażu podświetlanych wiat, a także monitorowanej wiaty ze stojakami na rowery”. Wnioskodawcy: Anna Lichota, Anna Gontarz, Zdzisław Koźmin, Katarzyna Maj, Katarzyna Czopik

  • „Dziedziniec szkolny w SP 20 – miejscem odpoczynku dla mieszkańców”. Wnioskodawcy: Alicja Staszewska, Ewa Duda, Anna Messaoudi, Miłosz Ciołczyk

OBSZAR 4 | CEZARÓWKA GÓRNA, JEZIORKI, KOŹMIN, WILKOSZYN

  • „Strefa rekreacji i rowerowego odpoczynku w dzielnicy”. Wnioskodawca: Mariusz Burczy

OBSZAR 5 | CIĘŻKOWICE

  • „Zakup trybun mobilnych i sprzętu do wydarzeń scenicznych dla dzielnicy Ciężkowice”. Wnioskodawcy: Natasza Chochorowska, Anna Hassa, Mirosław Pieczara, Joanna Siemek-Dzięburska, Małgorzata Kocot

OBSZAR 6 | DĄBROWA NARODOWA

  • „Siłownia zewnętrzna, skok w dal i plac do street workout’u przy Szkole Podstawowej nr 8”. Wnioskodawcy: Paweł Cichoń, Karol Jaromin, Jakub Siński, Jakub Staszczyk, Mariusz Kowalski, Nikodem Motyka

  • „Centrum sportowe w Szkole Podstawowej nr 8 – modernizacja i budowa skoku w dal, budowa oświetlenia oraz montaż ławek i koszy na śmieci”. Wnioskodawcy: Dorota Guja, Wiktoria Hendel, Marek Szuler, Krzysztof Lehnort

OBSZAR 7 | DŁUGOSZYN

  • „Wydawnictwo albumowe „Długoszyn – historia ilustrowana fotografiami”. Wnioskodawcy: Jerzy Nieużyła, Jarosław Sawiak

  • „Modernizacja chodnika wzdłuż ul. Chropaczówka od Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w kierunku rynku w dzielnicy Długoszyn”. Wnioskodawcy: Grzegorz Piętak, Jolanta Panek-Kozioł

  • „Siłownia plenerowa przy ul. Prostej w dzielnicy Długoszyn”. Wnioskodawcy: Danuta Żak, Bogdan Żak, Jerzy Nieużyła

OBSZAR 8 | DOBRA, PIECZYSKA

  • „Zestaw do ćwiczeń gimnastycznych wraz ze stołem do ping-ponga i gry w szachy na skrzyżowaniu ul. Chocimskiej i Poniatowskiego – rozbudowa strefy rekreacyjnej”. Wnioskodawca: Wacław Cudak

  • „Zaadaptowanie placu przy Szkole Podstawowej nr 11 poprzez rozbudowę strefy sportowo-rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży dzielnicy Pieczyska”. Wnioskodawcy: Bożena Partyka, Agnieszka Rataj

OBSZAR 9 | GIGANT, LEOPOLD

  • „Doprowadzenie instalacji wodnej do istniejącego boiska do piłki nożnej w celu zraszania murawy w kompleksie sportowo-rekreacyjnym Gigant”. Wnioskodawca: Janusz Bryła

  • „Budowa podwyższonego skrzyżowania zwalniającego przez położenie nakładki asfaltowej z przebudową studzienek odwadniających i namalowaniem pasów przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Granitowej z ul. Bursztynową”. Wnioskodawcy: Mieczysław Długosz, Mateusz Wrona, Wojciech Korduszewski, Tomasz Sędor

OBSZAR 10 | GÓRA PIASKU

  • „Wyposażenie ogrodu przy Szkole Podstawowej nr 9 w sprzęty do aktywnej rekreacji”. Wnioskodawca: Agnieszka Kuśnierczyk

  • „Kultywowanie folkloru poprzez zakup strojów krakowskich dla zespołu śpiewaczego SZCZAKOWIANKI”. Wnioskodawcy: Elżbieta Nieużyła, Maria Królikowska

OBSZAR 11 | JELEŃ

  • „Renowacja parku i zegara słonecznego przy ul. Celników”. Wnioskodawca: Renata Chmielewska

  • „Wielofunkcyjne mini boisko sportowe z bezpieczną nawierzchnią poliuretanową w dzielnicy Jeleń-Dąb”. Wnioskodawcy: Angelika Ligas, Janusz Papuga

OBSZAR 12 | ŁUBOWIEC

  • „Impreza integracyjna w osiedlu Łubowiec”. Wnioskodawcy: Marzena Czarny, Kacper Zborowski

  • „Parking osiedlowy – zorganizowanie miejsc parkingowych w pobliżu domu działkowca Jaśmin”. Wnioskodawcy: Kacper Zborowski, Marzena Czarny

OBSZAR 13 | NIEDZIELISKA

  • „Realne podniesienie bezpieczeństwa pieszych, poruszających się wzdłuż ulicy Szczakowskiej, poprzez remont chodnika oraz montaż progów zwalniających”. Wnioskodawcy: Mirosław Michalik, Jan Michalik

  • „Plac Street Workout przy Szkole Podstawowej nr 3”. Wnioskodawca: Stanisława Wirska

OBSZAR 14 | OSIEDLE STAŁE, REJON ELEKTROWNI

  • „Kalinowa Sports Center – rozbudowa istniejącego boiska”. Wnioskodawcy: Michał Goryczka, Nikodem Motyka.

  • „EKO oświetlenie i monitoring terenu rekreacyjno-sportowego przy Szkole Podstawowej nr 17”. Wnioskodawca: Barbara Ziętek

OBSZAR 15 | PAŃSKA GÓRA, SKAŁKA

„Piknik integracyjny Skałka-Pańska Góra”. Wnioskodawcy: Sebastian Pycia, Waldemar Sarlej, Przemysław Czech

  • „Plac zabaw, rekreacji i wypoczynku dla dzieci, młodzieży i seniorów przy ul. Wandy”. Wnioskodawcy: Waldemar Sarlej, Przemysław Czech, Sebastian Pycia

OBSZAR 16 | PECHNIK, PODWALE, WARPIE

  • „Siłownia pod chmurką wraz ze strefą relaksu dla dzieci i dorosłych na Warpiu”. Wnioskodawcy: Jadwiga Biśta, Grażyna Nowak, Franciszka Halik

  • „Budowa ciągu pieszego umożliwiającego wejście do Szkoły Podstawowej nr 16 od ulicy 3 Maja”. Wnioskodawca: Bolesław Borowski

  • „Bezpieczny maluch – wymiana ogrodzenia Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaworznie”. Wnioskodawcy: Stanisław Jacher, Dawid Domagalski

  • „Renowacja i montaż dodatkowych latarni i kamer na placu zabaw przy ul. 3 Maja”. Wnioskodawca: Wiktor Kornaś

OBSZAR 17 | PODŁĘŻE

  • „Centrum formy i kondycji w dzielnicy Podłęże – budowa siłowni plenerowej wraz z zabudową stołu do tenisa stołowego – przy blokach Piłsudskiego 58, 62, 64, 70”. Wnioskodawcy: Antoni Pietrewicz, Łukasz Jamrozik

  • „Strefa relaksu – górka Manhattan Podłęże – rozbudowa istniejącego kompleksu”. Wnioskodawcy: Anna Sotwin, Jadwiga Grzybek

  • „Strefa rekreacji przy blokach Piłsudskiego 42, 44, Towarowa 69, 77 w osiedlu Podłęże”. Wnioskodawcy: Marta Szywała, Nikodem Motyka

OBSZAR 18 | PSZCZELNIK

  • „Doposażenie placu zabaw przy skrzyżowaniu ulic Jarzębinowej i Wrzosowej”. Wnioskodawcy: Mateusz Wrona, Tomasz Sędor, Mieczysław Długosz

OBSZAR 19 | SZCZAKOWA

  • „Zagospodarowanie otoczenia Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie poprzez stworzenie strefy przedszkolaka i mini parku doświadczeń”. Wnioskodawcy: Urszula Szczerbina, Katarzyna Łapińska

  • „Budowa ogólnodostępnej wiaty grillowej na terenie OWR Sosina”. Wnioskodawcy: Stanisław Zdebski, Bogusław Lech, Janusz Bożek

OBSZAR 20 | ŚRÓDMIEŚCIE

  • „Park osiedlowy-miejsce spotkań przy grilu – skwer przy skrzyżowaniu ul. Matejki i Jana Pawła II”. Wnioskodawcy: Sebastian Ciągwa, Tomasz Sędor

  • „Psi skwer HAU HAU – ogrodzony wybieg dla psów z torem przeszkód – przy skrzyżowaniu ul. Matejki i Jana Pawła II” – wniosek połączony. Wnioskodawcy: Weronika Sury, Dawid Domagalski, Maciej Stanek

  • „Centrum Sportowe Dzielnicy przy Szkole Podstawowej nr 1 – rozbudowa placu zabaw (huśtawki, wiata, stoły do ping-ponga, ławki, piaskownica)”. Wnioskodawcy: Tomasz Sędor, Mateusz Wrona, Sebastian Ciągwa, Wojciech Korduszewski, Mieczysław Długosz

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze

To Top