Sport i rekreacja

Medale Satori na Pucharze Polski

Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie 9 września było organizatorem Pucharu Polski Form Kata w Judo. W turnieju organizowanym przez Polski Związek Judo udział wzięli przedstawiciele klubów z całej Polski w konkurencjach nage-no-kata, katame-no-kata oraz goshin-jutsu, w tym cztery pary z Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno.

Jako pierwsi na macie stanęli trenerzy Bartosz Machna i Dawid Kajdy rywalizujący w konkurencji nage-no-kata, która jest praktyczną ilustracją teoretycznych podstaw rzutów oraz pryncypiów ataku i obrony w pozycji stojącej. Doświadczeni trenerzy kolejny raz pokazali bardzo wysoką formę i stanęli na drugim stopniu podium Pucharu Polski Seniorów w Judo. Drugą parą na macie byli trenerzy Łukasz Proksa i Marek Tarabura w konkurencji katame-no-kata, która jest praktyczną ilustracją teoretycznych studiów ataku i obrony w parterze. Podczas demonstracji technik tej formy Tori i Uke wykorzystują charakterystyczną wysoką postawę klęczną Taka-kyoshi-no-kamae oraz specyficzny sposób przemieszczania się w pozycji klęcznej Shikko. Jaworzniccy szkoleniowcy nie zawiedli i po bardzo udanym występie wywalczyli brązowe medale Pucharu Polski Seniorów w Judo. Po udanych startach trenerów na macie stanęły dwie pary juniorów Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno: Aleksandra Masternak i Hanna Kałuża w grupie wiekowej U16 oraz Arkadiusz Małek i Patryk Urban w grupie wiekowej U21. Młodzi sportowcy z Jaworzna bardzo dobrze zaprezentowali przygotowane układy technik i z wysokim wynikiem punktowym wywalczyły kolejno srebrne i brązowe medale. Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych w zbliżającym się Pucharze Świata w Ju-jitsu oraz Pucharze Polski w Ju-jitsu.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich sympatyków sztuk i sportów walki zapraszamy do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

Najnowsze

To Top