Historia

Dawne komputery i gry

Prawdziwa gratka czeka w najbliższych dniach na wszystkich miłośników gier i komputerów w stylu retro. Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza na nową wystawę czasową „Dawne komputery i gry”.

Pamiętacie gry Pong, Frogger, Sonic, Super Mario, Contra czy Flinstonowie? Spędzaliście godziny przy starych komputerach grając we wciągające gry retro? 18 września w Muzeum Miasta Jaworzna ruszyła wystawa, która ucieszy wszystkich pasjonatów gier komputerowych.

Wystawa „Dawne komputery i gry”, wypożyczona z Muzeum Komputerów i Gier w Pabianicach, ma na celu ukazanie jak wyglądały komputery, konsole i gry pod koniec ubiegłego wieku. Można ją zwiedzać od 18 września do 6 października (od wtorku do soboty). W czwartek o godzinie 10:00 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy.

W kolejnych dniach wystawę oglądać będzie można odpłatnie. Bilet normalny w cenie 5 zł, ulgowy 3 zł, zwiedzanie grupowe (do 25 osób – 2,50 zł/os). Grupy proszone są o wcześniejszą rejestrację e-mail: klementyna.sliz@muzeum.jaw.pl lub telefonicznie: 728 883 473.

Najnowsze

To Top