Sport i rekreacja

Rajd na otwarcie Velostrady

30 września oficjalnie otwarta zostanie jaworznicka Velostrada. Z tej okazji Miejskie Centrum Kultury i Sportu, Urząd Miasta w Jaworznie oraz Team Jaworzno zapraszają wszystkich miłośników kolarstwa do udziału w specjalnym Rajdzie Rowerowym.

Rajd odbędzie się w niedzielę 30 września, a start i meta ulokowane będą na Rynku Głównym w Jaworznie. Trasa prowadzona będzie oczywiście nową Velostradą, a także przez inne zakątki naszego miasta – łącznie obejmować będzie około 15 kilometrów. Baza Rajdu i Biuro Zawodów otwarte będzie już od godziny 12.30, na godzinę 13.50 zaplanowana jest odprawa techniczna, by punktualnie o godzinie 14.00 wszyscy uczestnicy mogli wystartować na trasę. Około godziny 16.00 zaplanowane jest zakończenie zmagań. Na mecie będzie możliwość skorzystania z posiłku regeneracyjnego dla wszystkich startujących. Dodatkowe atrakcje – miasteczko rowerowe oraz koncert.

Elektroniczne zgłoszenia do Rajdu przyjmowane są na stronach internetowych MCKiS i potrwają do 27 września lub do wyczerpania limitu zgłoszeń. Organizator wprowadza limit startujących, który wynosi 800 osób. W przypadku wolnych miejsc zapisu można będzie dokonać także 30 września w biurze zawodów. Osoby niepełnoletnie poniżej 18 roku życia mogą brać udział tylko pod opieką osoby dorosłej, jednocześnie muszą posiadać pisemną zgodę opiekunów prawnych na udział w imprezie

Każdy uczestnik musi być zweryfikowany przed startem w biurze zawodów w dniu 30 września na Rynku Głównym, a podczas weryfikacji należy posiadać i okazać dokument tożsamości (dotyczy to również zawodników zgłoszonych elektronicznie wcześniej). Szczegółowe informacje, zasady uczestnictwa i dokładny program Rajdu z Okazji Otwarcia Velostrady w Jaworznie zamieszczone są w Regulaminie.

 

Najnowsze

To Top