Kultura i rozrywka

Teatr Żelazny w Klubie Relax

Jaworznicki Klub Relax od października zaczyna współpracę rewelacyjnym Teatrem Żelaznym z Katowic. W Jaworznie znajdzie się scena zamiejscowa teatru.

Stowarzyszenie Teatr Żelazny, zostało założone w 2011r. z inicjatywy Piotra Wiśniewskiego, aktora i producenta teatralnego. Jego marzeniem było stworzyć zespół artystyczny gotowy do pracy na kilku płaszczyznach jednocześnie. „Żelazną” zasadą wprowadzoną przez Piotra jest dbanie o wzajemne relacje twórców i widzów, bo największy efekt daje praca przynosząca jednym i drugim prawdziwą przyjemność.

Od października Teatr Żelazny zaprasza także do Klubu Relax w Jaworznie, gdzie prezentowane będą spektakle dla dzieci. Pierwszy z serii spektakli to „Złota Rybka” do zobaczenia już w sobotę 6 października. Przedstawienie to zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej – genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych. Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba, mieszkając w nadmorskiej miejscowości prowadzą niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt.

Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem. Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant. Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok. Współczesna inscenizacja umiejscawia bohaterów w …smażalni ryb w Ustce, Sopocie lub innej Łebie.

06 października – godz. 12.00 „Złota Rybka”

Bilety: https://www.kupbilecik.pl/impreza-29603-zlota.rybka.jaworzno.html

Kolejna propozycja, którą zobaczyć będzie można 13 października i 3 listopada to „Pchła Szachrajka” – kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

13 października – godz. 12.00 „Pchła Szachrajka”

Bilety: https://www.kupbilecik.pl/impreza-29686-pchla.szachrajka.jaworzno.html

3 listopada – godz.12.00 „Pchła Szachrajka”

Bilety: https://www.kupbilecik.pl/impreza-29687-pchla.szachrajka.jaworzno.html

Spektakle przeznaczone są dla dzieci od lat 3-10. Czas trwania: 50-60 min. Bilety dostępne w Klubie Relax w cenie: 20zł za osobę lub 70 zł – rodzinny (4 osoby). Rezerwację można wykonać  telefonicznie: 577 380 377 oraz 32 762 91 49 lub mailowo: emband@wp.pl.

Najnowsze

To Top