Z miasta

We wtorek seniorzy otrzymają klucze do miasta. Przed nami Tydzień Seniora

W najbliższy wtorek (2 października) rozpocznie się jaworznicki Tydzień Seniora. To już trzecia edycja, cieszącej się dużym powodzeniem imprezy. Tym razem seniorzy mogą liczyć na sporą dawkę kultury, zabawy, rekreacji oraz praktycznych prelekcji. Przede wszystkim czeka ich mnóstwo uśmiechu, pogody ducha i okazji do spotkań.

– Dwie poprzednie edycje Tygodnia Seniora pokazały jak chętnie jaworzniccy seniorzy angażują się i korzystają z imprez im dedykowanych. To dodatkowe wyzwanie, by w tym roku zaproponować podobne atrakcje w nieco inny sposób – mówi Zastępca Prezydenta Monika Bryl. – Jestem przekonana, że z zaplanowanych wydarzeń każdy senior w Jaworznie znajdzie coś dla siebie. Od 2 do 8 października mieszkańcy będą mieli okazję wzięcia udziału m.in. warsztatach, koncertach oraz wystawach. Zapraszam również w sobotę 6 października do kawiarenki seniora na pyszną kawę i ciastko. To będzie naprawdę miło spędzony czas.

Tydzień Seniora rozpocznie się we wtorek od tradycyjnego przekazania przez prezydenta Pawła Silberta symbolicznych kluczy do miasta uczestnikom imprezy. W nadchodzącym tygodniu to oni będą najważniejszą grupą miejskiej społeczności i staną się gospodarzami Jaworzna. Po inauguracji święta o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury (bo przecież nawet w bardziej podeszłym wieku można zachować młodość ducha), seniorów czeka znakomity koncert „Śpiewające fortepiany” w wykonaniu Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana. Wspaniały duet fortepianowy, który świetnie łączy klasykę z rozrywką, dodając dużą porcję humoru z klasą.

W środę (3 października) Biblioteka zaprasza uczestników święta na interesujące i praktyczne prelekcje. Pierwsza będzie dotyczyć zachowania pogody ducha i cieszenia się życiem. Druga – o charakterze prawnym – będzie służyć radą, jak ustrzec się przed sidłami zastawianymi przez firmy pożyczkowe.

Czwartek przebiegnie pod znakiem rekreacji. Zainteresowani utrzymaniem dobrej formy seniorzy wezmą udział w rajdzie nordic-walking z Domu Kultury w Szczakowej do Geosfery. Dystans w sam raz, żeby zachować siły na przygotowaną w GEOsferze biesiadę z zabawą taneczną. Oby tylko pogoda dopisała.

W piątek MDK na Osiedlu Stałym zaproponuje hity z lat 70-tych i 80-tych w ramach imprezy „Grająca Szafa”. Znowu można się pobujać i wspólnie pośpiewać.

Wspomniana przez wiceprezydent Monikę Bryl kawiarenka seniora będzie oferować kawę i słodkości w godzinach przedpołudniowych. Świetna okazja do posiedzenia w gronie przyjaciół. A w samo południe na rynku wystąpi zespół „Chrząszcze”.

Niedziela przyniesie w kolegiacie p.w. św. Wojciecha i Katarzyny mszę w intencji wszystkich seniorów, po której odbędzie się się koncert „Back to Big Band”.

Tydzień Seniora w Jaworznie zakończy poniedziałkowy koncert przebojów Anny Jantar w interpretacjach Ingi Papkali w Bibliotece.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Tygodnia Seniora jest bezpłatny z zaproszeniami, które od 24 września można odebrać w Bibliotece i Młodzieżowym Domu Kultury. Dokładny harmonogram imprez prezentujemy na plakacie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do uczestnictwa w obchodach Tygodnia Seniora.

Prezydent Paweł Silbert:

– Aktywni ludzie to skarb każdego miasta. Tacy są nasi seniorzy – aktywni, uśmiechnięci, pełni życia. Każda edycja Tygodnia Seniora utwierdza mnie w przekonaniu, że jesień życia nie musi być nudna, że warto dbać o poczucie wspólnoty. Każdy z naszych dojrzałych mieszkańców niesie bagaż doświadczeń, nierzadko trudnych, dlatego zdecydowaliśmy się zrealizować kompleksowy program, który jeszcze bardziej wzmacnia więzi między mieszkańcami, integruje różne środowiska i jest wsparciem w codzienności. Wprowadzony przez program „Jaworzno Przyjazne Seniorom” promuje trzy filary: bezpieczeństwo, zdrowie, aktywność. Wiemy, że każdy dzień przynosi seniorom nowe wyzwania, chcemy pomóc i pomagamy w ich sprostaniu.

Najnowsze

To Top