Kultura i rozrywka

Kaliber 44 w Relaxie

Legendarna hip-hopowa grupa Kaliber 44 już w najbliższą niedzielę zawita do Jaworzna. W ramach trasy koncertowej „Kaliber 44 miasta” zespół wystąpi w klubie Relax.

Historia grupy zaliczanej do najważniejszych przedstawicieli tego gatunku w Polsce sięga pierwszej połowy lat 90. Powstała w 1994 roku w Katowicach z inicjatywy braci Michała „Ś.P. Brata Joki” Martena i Marcina „Abra dAba” Martena. Wkrótce potem skład uzupełnił Piotr „Mag Magik I” Łuszcz. W 1998 roku po opuszczeniu składu przez Łuszcza formuła Kaliber 44 została rozwinięta o koncertową formację Baku Baku Skład, której członkami byli: bracia Martenowie, Maciej „WSZ” Gnatowski, Tomasz „CNE” Kleyff, DJ Bart, Sebastian „DJ Feel-X” Filiks oraz Piotr „Gutek” Gutkowski.

Po latach przerwy w 2016 roku zespół wrócił na scenę z nowym albumem i od tego czasu święci kolejne triumfy i regularnie koncertuje w całym kraju. 7 października Kaliber 44 zawita także do Jaworzna i w Klubie Relax da wyjątkowy koncert. Bilety w cenie 30 zł do nabycia przez internet a także bezpośrednio w Klubie Relax.

Najnowsze

To Top