Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

W środę na Osiedlu Stałym skradziono Mustanga. Nie chodzi o legendarny model Forda, ale o rower marki Romet Mustang. Nie powinno to dziwić w mieście słynącym z pierwszej w Polsce Velostrady. Samochód? A kogóż może zainteresować smrodliwy rzęch? Rowery, rowery – to ma wzięcie!

Poniedziałek, 24 września
W godzinach rannych do komendy policji zgłosiła się 31-letnia kobieta i poinformowała dyżurnego, że w nocy nieznany sprawca skradł dwa koła z zaparkowanego przy ulicy Gagarina samochodu fiat. Zgłaszająca powstałe starty oszacowała na 400 złotych.

Wtorek, 25 września
Kilka minut po godzinie 2.00 w rejonie ulicy Matejki, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód fiat. W czasie rozmowy z 33-letnim kierowcą, mundurowi wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wskazało mężczyźnie 0,6 promila alkoholu.

Nad ranem dyżurny policji został powiadomiony o włamaniu do zaparkowanych przy ulicy Kolejarzy samochodów ciężarowych. Sprawca zerwał kłódki zabezpieczające skrzynki z akumulatorami i z samochodu kamaz oraz mercedes skradł łącznie 4 akumulatory. Straty w tym przypadku zostały określone na ponad 3 tys. złotych.

Policjanci kryminalni zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który wraz z innymi osobami włamał się do domu jednorodzinnego i skradli sprzęt RTV. Łupem sprawców padły dwa telewizory oraz dekoder platformy cyfrowej. Wstępnie straty zostały oszacowane na 1,5 tys. złotych.

Środa, 26 września
Po południu dzielnicowi zatrzymali 41-letniego mieszkańca dzielnicy Bory, który nielegalnie czerpał energię elektryczną. Mężczyzna „na lewo” podłączył się do linii i korzystał z prądu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

48-letni mieszkaniec bloku przy ulicy Stachurki powiadomił jaworznicką policję, że nieznany sprawca włamał się do jego pomieszczenia piwnicznego i ze środka skradł rower marki Romet Mustang. Wartość skradzionej rzeczy wynosi 2 tys. złotych.

Czwartek, 27 września
W godzinach rannych policjanci kryminalni zatrzymali 23-letniego jaworznianina, który w swoim mieszkaniu posiadał niedozwolone środki psychoaktywne. Narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie, a mężczyzna trafił do komendy.

Popołudniu zgłoszona została kradzież piwa w jednym ze sklepów przy ulicy Grunwaldzkiej. W tej sprawie ochrona zatrzymała 55-letniego mężczyznę. Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce ustalili, że sprawca kradzieży jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim. Mężczyzna trafił do zakładu karnego.

Piątek, 28 września
Zgłosiła 33-letnia mieszkanka Jaworzna, że jej 37-letni mąż od pewnego czasu grozi jej pozbawieniem życia. Kobieta obawia się agresywnego męża. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP Jaworzno.

Niedziela, 30 września
Nad ranem na ulicy Grunwaldzkiej policjanci prewencji zatrzymali pijanego 24-letniego kierowcę volkswagena. Mężczyzna został poddany badaniu alkomatem i uzyskano wynik 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Podobnie było około godz. 16.00 w rejonie ulicy Kołłątaja, gdzie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego motorowerzystę. Badanie trzeźwości wskazało kierowcy jednośladu ponad 2 promile. Czynności w tych sprawach prowadzi KMP w Jaworznie.

Najnowsze

To Top