Sport i rekreacja

Udane występy Satori

Zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” z przytupem rozpoczęli jesienne zmagania na matach i w świetnym stylu rywalizowali podczas międzynarodowych zawodów w Grecji.

W dniach 21-23 września w Grecji odbył się Puchar Świata Juniorów Młodszych oraz Bałkan Open w Ju-jitsu organizowany przez Międzynarodową Federację Ju-jitsu. W składzie reprezentacji Polski w Atenach byli Hanna Kałuża, Aleksander Olszówka, Patryk Matusik, Aleksandra Masternak oraz Arkadiusz Małek wielokrotni medaliści pucharu oraz mistrzostw Polski w Ju-jitsu, zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno.

Do walk na greckich matach w najważniejszej imprezy sportowej w tej grupie wiekowej na świecie nasi zawodnicy stanęli po wielomiesięcznych przygotowaniach prowadzonych przez trenera Łukasza Proksę. W trzydniowym turnieju, w którym startowało ponad tysiąc zawodników, reprezentujących trzydzieści krajów z całego świata znakomicie spisali się sportowcy z Jaworzna. W Pucharze Świata U15 Hanna Kałuża walcząca w kategorii -48kg zdobyła piątą lokatę, Aleksander Olszówka rywalizujący w kategorii -34kg wywalczył siódme miejsce natomiast Patryk Matusik zmagający się w kategorii -55kg uplasował się na dziewiątej pozycji. W mocno obstawionym międzynarodowym turnieju Bałkan Open U18 Aleksandra Masternak zdecydowanie zwyciężyła w kategorii -48kg natomiast Arkadiusz Małek zajął 7. lokatę w kategorii -66kg.

Zarząd klubu pragnie szczególnie podziękować za pomoc w organizacji wyjazdu Urzędowi Miasta Jaworzna. Wszystkich chętnych do podnoszenia swoich umiejętności z zakresu samoobrony oraz walki sportowej zapraszamy na treningi Judo i Ju-jitsu. Szczegółowe informacje o treningach: tel. 502 138 185, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

Najnowsze

To Top