Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Tego jeszcze nie było. Międzynarodowa operacja policyjna, której celem było odzyskanie… kosiarki do trawy! Kosiarka została skradziona w Belgii i „w wyniku pracy operacyjnej” udało się ją zlokalizować i odzyskać na terenie Jaworzna. Teraz śledczy „wyjaśniają wszystkie okoliczności kradzieży”. Do diabła, czyja była ta kosiarka, że poszukiwano jej w całej Europie?! Guya Verhofstadta???

Poniedziałek, 1 października
48-letnia mieszkanka Jaworzna powiadomiła dyżurnego policji, że została okradziona przez kieszonkowca. Złodziej w jednym ze sklepów w centrum miasta wykorzystał chwilę nieuwagi kobiety i z torebki skradł jej portfel. Łupem sprawcy padły dokumenty i pieniądze. Straty zostały oszacowane na 600 złotych.

Po południu do komendy policji w Jaworznie zgłosiła się 53-letnia jaworznianka i poinformowała o tym, że jej członkowie rodziny, którzy zamieszkują w Krakowie, grożą jej pozbawieniem życia. Czynności sprawdzające w tej sprawie prowadzi krakowska policja.

Wtorek, 2 października
W godzinach popołudniowych patrol Pogotowia 997 w trakcie interwencji domowej w dzielnicy Łubowiec, zatrzymał 42-latka, który w mieszkaniu byłej żony zniszczył drzwi i wybił szyby w oknach. Ponadto, mężczyzna groził kobiecie, że ją zabije. Sprawca trafił do aresztu.

Policjanci kryminalni w wyniku pracy operacyjnej odzyskali skradzioną na terenie Belgii kosiarkę marki Husqvarna. Urządzenie znajdowało się na jednej z posesji na terenie Jaworzna. Obecnie śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności tej kradzieży.

Czwartek, 4 października
W godzinach rannych policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Jaworzna, który w niedzielę (30.09) w centrum miasta wraz z innymi osobami napadli na dwóch mężczyzn w wieku 28 i 31 lat. Kryminalni ustalili, że 19-latek wówczas uderzył drewniana pałką 31-letniego mężczyznę, powodując obrażenia ciała. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Piątek, 5 października
Policjanci ruchu drogowego na ulicy Grunwaldzkiej zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej 64-letniego rowerzystę. W czasie rozmowy z mężczyzna, policjanci wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wskazało kierowcy jednośladu ponad 1 promil. Sprawca został ukarany mandatem wysokości 500 zł.

Sobota, 6 października
Wieczorem na terenie boiska szkolnego przy ulicy Matejki doszło do kradzieży torby sportowej. Nieznany sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi 15-letniego chłopaka i skradł mu torbę, wewnątrz której znajdował się telefon marki Huawei P9. Wartość strat w tym przypadku została określona na 500 złotych.

Niedziela, 7 października
W godzinach wieczornych na ulicy Abstorskich patrol drogówki zatrzymał pijanego sprawcę kolizji drogowej. 35-letni jaworznianin kierując oplem doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się kierowcą renaulta. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji został poddany badaniu trzeźwości, gdzie uzyskano wynik 3,2 promila alkoholu w organizmie. 35-latek odpowie teraz przed sądem.

Najnowsze

To Top