Sport i rekreacja

Wyśmienity sportowy weekend

Bardzo udany weekend mają za sobą jaworzniccy sportowcy. Piłkarze, siatkarze i koszykarze zaliczyli komplet zwycięstw, Patrycja Włodarczyk nie dała szans rywalkom podczas PKO Silesia Marathonu, a swoje zrobili też przedstawiciele sportów walki.

Królowa wciąż najlepsza!

Patrycja Włodarczyk w niedzielę po raz kolejny potwierdziła, że jest najprawdziwszą królową jaworznickiego sportu. Zawodniczka klubu JKLA Jawor już po raz czwarty triumfowała podczas prestiżowego PKO Silesia Marathon. Jaworznianka zwyciężyła w kategorii Open i przy okazji była też najlepszą Polką na mecie. Patrycja wygrywała imprezę w latach 2014, 2015, 2017 i jak pokazała w tym roku, wcale nie zamierza zwalniać tempa i odpuszczać. Tym razem nasza zawodniczka dobiegła na metę z czasem 3 godziny i 34 sekundy. Warto wspomnieć, że gdyby klasyfikować naszą królową razem z mężczyznami, to znalazłaby się na świetnym 30. miejscu, co pokazuje w jak świetnej wciąż pozostaje formie.

Odnotujmy jeszcze, że w maratonie licznie udział wzięli mieszkańcy Jaworzna. Klub Biegacza MKCiS tym razem reprezentowało aż 23 zawodników, którzy także dali z siebie wszystko. Najlepiej z tej ekipy spisał się Mariusz Kiljan, który z czasem 03:06:30 znalazł się na rewelacyjnej 49. pozycji. W pierwszej pięćsetce zostali jeszcze sklasyfikowani Dariusz Gigoń – 370. miejsce (03:40:19) oraz Piotr Kolka – 466. miejsce (03:45:55). Serdecznie gratulujemy wszystkim startującym!

Złota Ewa

Sporo wysiłku kosztowały weekendowe starcia zawodników Akademii Boksu Roberta Gortata. Warto było jednak pracować, efekty okazały się bowiem wyśmienite. Najbardziej zadowolona mogła być Ewa Białas. Sympatyczna zawodniczka po raz kolejny pokazała swoją siłę podczas rozgrywanych w Wałczu VII Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Jaworznianka łatwo przebrnęła przez kolejne rundy a w finale nie dała najmniejszych szans Natalii Wojdak z klubu KS Copacabana Konin. Ewa tym samym została Mistrzynią Polski w kategorii do 54 kg. Serdeczne gratulacje!

Pozostali podopieczni trenera Gortata także nie próżnowali. Zawodnicy Akademii bardzo dobrze wypadli podczas odbywającego się w Gierałtowicach V Memoriału im. Tadeusza Łady. Swoje walki wygrali Miłosz Majewski, Bartosz Głowacki, Patryk Kielmas i Kacper Martyka. W walce wieczoru Kamil Barwiński niestety uległ reprezentantowi gospodarzy – Remigiuszowi Sroczyńskiemu, tymczasem Dorota Wawszczyk zremisowała w pokazowej walce z Mileną Mandziej z Gardy Gierałtowice.

Młoda ekipa Akademii rywalizowała też w Jastrzębiu podczas I Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego Dzieci i Młodzieży. Swoje walki wygrali Miłosz Majewski, Dominika Wnuk i Patryk Kielmas a Daria Kramarczyk zaliczyła remis

Spartańska ósemka

Intensywny tydzień mają za sobą także zawodnicy Sparty Jaworzno. Młodzi Spartanie wzięli udział w Mysłowicach w cyklicznych zawodach Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży Ju Jitsu. W imprezie organizowanej przez Śląski Związek Ju Jitsu. Spartanie wywalczyli 8 cennych medali:

  • Amelia Woźnica – Turniej Młodych Mistrzów – 20 kg – 3. miejsce;

  • Marianna Prokurat – Turniej Młodych Mistrzów – 24 kg – 2. miejsce;

  • Adam Bułaś – Turniej Młodych Mistrzów – 32 kg – 2. miejsce;

  • Lena Dubiel: Ne Waza U10 – 28 kg – 3. miejsce, Fighting bez I fazy U10 – 28 kg – 2. miejsce

  • Marcel Hulbój: Ne Waza U15 – 45 kg – 2. miejsce, Fighting bez I fazy U15 – 45 kg – 2. miejsce, Fighting U15 – 45 kg – 2. miejsce

Start w zawodach odbywał się w ramach zadania „Kształtowanie młodych charakterów poprzez aktywne spędzanie czasu na macie”. Zadanie dotowane ze środków Urzędu Miasta Jaworzna. Spartanie dziękują wszystkim swoim partnerom: Unia Jiu Jitsu, Kozacki Styl, AZOT Biznes PARK, Best Glass Zakład Szklarski Jaworzno, Fotobudka PhotoShow, Domy Pasywne ASKORP, Add4You – Agencja Reklamowa.

W drużynach siła

Także sympatycy jaworznickich drużyn sportowych w weekend mieli ogromne powody do zadowolenia. Piłkarze solidarnie wygrali swoje mecze, a że większość naszych drużyn grała z bardzo silnymi rywalami, to radość z wywalczonych punktów może być jeszcze większa. Szczakowianka bez problemów rozprawiła się z Orłem Miedary i na dodatek po wygranej 2:1 awansowała znów na fotel lidera Zina Ligi Okręgowej. Co prawda w ekipie Biało-Czerwonych jak ognia unika się słowa awans – drużyna gra jednak na tyle efektownie, że kto wie czy na koniec rozgrywek nie sprawi swoim sympatykom miłej niespodzianki. Niemniej efektownie o szczebel niżej – w chrzanowskiej A klasie radzi sobie Ciężkowianka. Podopieczni trenera Tomasiewicza tym razem pewnie 2:0 ograli lidera – Start Kamień i awansowali na 2. miejsce w tabeli, które również premiowane jest awansem i na pewno budzi w Ciężkowicach sporo pozytywnych emocji. Nareszcie na miarę swoich możliwości zagrali piłkarze Zgody Byczyna. Byczynianie na wyjeździe ograli 5:1 trzecią w tabeli ekipę Błękitnych Sarnów. Na koniec weekendu dodatkowo Victoria 1918 sensacyjnie ograła lidera wadowickiej okręgówki 3:0.

Bardzo pozytywnie zakończyło się też pierwsze w tym sezonie domowe starcie I-ligowych siatkarzy. MCKiS co prawda oddał pierwszego seta rywalom z Częstochowy, potem jednak już niepodzielnie panował na parkiecie. Jaworznianie nadspodziewanie łatwo rozbili AZS i ostatecznie wygrali 3:1. Prawdziwą huśtawkę nastrojów zaprezentowali za to swoim sympatykom koszykarze MCKiS. Podopieczni trenera Bilińskiego kiepsko rozpoczęli wyjazdowe starcie z Daas Basket Hills Bielsko-Biała. Potem jednak gonili wynik, wreszcie w ostatnich minutach dopadli rywali i zwyciężyli po horrorze w końcówce 80:77. Taki wynik cieszy tym bardziej, że to już druga wygrana Sokołów w tym sezonie.

Wyniki spotkań:

Szczakowianka Jaworzno – Orzeł Miedary 2:1 (1:0)

(Frąckowiak, Rutkowski)

Ciężkowianka Jaworzno – Start Kamień 2:0 (2:0)

(Prażmowski, Warzecha)

Błękitni Sarnów – Zgoda Byczyna 1:5 (1:3)

(Ł.Przebindowski x2, Kalinowski x2, Kempka)

Victoria 1918 – Niwa Nowa Wieś 3:0 (1:0)

(Mastalerz, A. Żurawik, P. Żurawik)

Daas Basket Hills Bielsko-Biała – MCKiS Jaworzno 77:80

(29:18, 13:22, 24:16, 11:24)

MCKiS Jaworzno – AZS Częstochowa 3:1

(22:25, 25:23, 25:12, 25:16)

Foto: Szczakowianka.pl / Akademia Boksu Roberta Gortata / Patrycja Włodarczyk / Sparta Jaworzno

Najnowsze

To Top