Bezpieczeństwo

Policjanci i Sznupek z wizytą w przedszkolu

Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc i jak prawidłowo zachować się na drodze i w domu, to treści, które poznały wczoraj dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 w Jaworznie. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dzieciaki chętnie odpowiadali na pytania, a na zakończenie pozowali do wspólnego zdjęcia z maskotką śląskiej policji – psem „Sznupkiem”.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Tym razem miejscem policyjnej edukacji było Przedszkole Miejskie Nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi mieszczące się przy ulicy Fredry 16 w Jaworznie. W spotkaniu uczestniczyło 65 przedszkolaków różnych grup wiekowych.

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjanci wyjaśnili też maluchom, jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

Wiedza maluchów była też sprawdzana w praktyce, poprzez ćwiczenia i pokazy, które policjanci i panie nauczycielki wykonywały wspólnie z przedszkolakami.

W spotkaniu uczestniczył pluszowy przyjaciel dzieci „Sznupek”, który wspólnie ze stróżami prawa wręczył dzieciom kolorowanki. Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko chciało obejrzeć z bliska kajdanki, lizak, a także przymierzyć policyjną czapkę. Było to bardzo udane spotkanie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wykonali z policjantami i ogromnym pluszakiem pamiątkowe zdjęcie.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top