Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

W zeszłym roku w Jaworznie płonęły z nieznanych przyczyn lub były uszkadzane na parkingu samochody marki BMW. Teraz przyszła pora na inną markę. W ubiegłym tygodniu na Sosinie z nieznanych przyczyn spłonęło luksusowe porsche, którego właścicielem był 32-letni sosnowczanin. Hmmm… jakaś niepokojąca plaga dotyka niemieckie luksusowe pojazdy… albo ich właścicieli.

Poniedziałek, 8 października
W godzinach rannych policjanci zostali powiadomieni o kradzieży katalizatora spalin z zaparkowanego przy ulicy Fredry samochodu dostawczego Ford Transit. Do włamania doszło najprawdopodobniej w nocy. 55-letni właściciel samochodu straty oszacował na 750 złotych.

Wieczorem służby ratunkowe zostały wezwane na teren Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego „Sosina”, gdzie zgłoszono pożar samochodu. Na miejscu okazało się, że z nieustalonych przyczyn zapalił się zaparkowany samochód porsche. W tym przypadku 32-letni sosnowiczanin straty określił na ponad 200 tys. złotych. Sprawę bada Wydział Kryminalny jaworznickiej policji.

Wtorek, 9 października
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali na ulicy Grunwaldzkiej do kontroli samochód marki Ford Transit. W czasie kontroli okazało się, że 42-letni kierowca nie posiada prawa jazdy. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca, który nie zastosował się do decyzji prezydenta miasta, może trafić za kratki nawet na 2 lata.

Środa, 10 października
Rankiem policjanci kryminalni zatrzymali 23-latka, który w mieszkaniu położonym w dzielnicy Osiedle Stałe, posiadał środki narkotyczne. Na miejscu śledczy zabezpieczyli 100 gramów marihuany. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

W nocy na ulicy Grunwaldzkiej policyjni wywiadowcy zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z mieszkania przy ulicy Nosala skradł laptop. Policjanci ustalili, że w mieszkaniu tym odbyło się wcześniej spotkanie towarzyskie, w którym 44-latek brał udział. Komputer wartości blisko 1,5 tys. złotych został odzyskany.

Czwartek, 11 października
Po południu patrol dzielnicowych w rejonie ulicy Daszyńskiego zatrzymał 19-letniego mieszkańca Jaworzna, który był poszukiwany. Nakaz zatrzymania młodego mężczyzny wydał Sąd Rejonowy w Jaworznie. Zatrzymany trafił do aresztu śledczego.

Piątek, 12 października
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 29-letniego mieszkańca Długoszyna, który posiadał przy sobie ponad 23 gramy amfetaminy. Narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Sobota, 13 października
W godzinach popołudniowych na ulicy Grunwaldzkiej policjanci prewencji zatrzymali 51-letniego jaworznianina, który znajdując się w stanie nietrzeźwym, kierował skuterem i spowodował kolizję drogową z prawidłowo poruszającym się kierowcą seata. Na szczęście w zdarzeniu tym nikt nie odniósł obrażeń ciała. Badanie alkomatem wskazało sprawcy 0,67 promila alkoholu.

Najnowsze

To Top