Kultura

Beksiński w Relaxie

Prawdziwa gratka czeka w najbliższych dniach na wszystkich miłośników sztuki współczesnej. W dniach od 20 do 28 października w Klubie Relax na Niedzieliskach będzie można oglądać wystawę „Beksiński nieznany”.

Zdzisław Beksiński (1929-2005) nie bez powodu uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich współczesnych artystów. Wszechstronny w swojej twórczości, łączącej często różne techniki i dyscypliny. Jego dzieła są rozpoznawalne na całym świecie. Urodzony w Sanoku, ukończył Architekturę na Politechnice Krakowskiej. W latach 50. zajmował się fotografią, następnie rysunkiem, malarstwem, rzeźbą, grafiką, a od połowy lat 70. wyłącznie już malarstwem. W 1977 roku przeprowadził się z rodziną do Warszawy, gdzie kontynuował twórczość malarską, a w latach 90. odkrył możliwości jakie dawała grafika komputerowa. Jego życie zostało tragicznie przerwane w 2005 roku, kiedy to został brutalnie zamordowany w warszawskim mieszkaniu.

„Beksiński nieznany” to wystawa obejmująca około 100 prac artysty (grafika, fotografia, fotomontaż) uzupełniona o stałą projekcję filmów dokumentalnych. Towarzyszyć jej będą wykłady multimedialne prowadzone przez przedstawicieli Fundacji Beksiński. Wystawa czynna będzie codziennie w godzinach od 11.00 do 19.00 (ostatnie wejście o godz. 18.00). Dodatkową atrakcją będzie wirtualna wycieczka do wnętrza obrazów Zdzisława Beksińskiego (z użyciem technologii VR).

Bilety wstępu:

  • 10 zł na wystawę lub wystawę z wykładem multimedialnym

  • 10 zł pokaz VR

  • 15 zł na wystawę z pokazem VR

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze

To Top