Z miasta

Multimedialna noc w Bibliotece

12 października w nietypowych godzinach, czyli od 19.00 do 23.00, przestrzenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, całkowicie zdominowane zostały przez nowe media.

Spotkanie rozpoczęło się od nastrojowego występu duetu Marzeny Rendak & Piotra Laski. Wśród propozycji wspólnego spędzenia czasu pojawiły się także m.in.: turniej gier komputerowych Mini LAN Party, zajęcia praktyczno-teoretyczne na temat nośników muzycznym, prowadzone przez dr. inż. Bogusława Ziębowicza z Politechniki Śląskiej, prezentacja studia nagrań, jak również sprzętów, programów i baz /tablicy interaktywnej, czytników e-booków, czytaków, tabletów, Legimi, IBUK Libra, Academica, Polona/. Zachęcaliśmy do wielopokoleniowej zabawy przy użyciu LEGO Mindstorms, robotów Photon EDU oraz rozgrywek z Laserhouse, X-Boxem i gier planszowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się interaktywna podłoga – Magiczny Dywan. Opracowując program atrakcji staraliśmy się zaprezentować spektrum nowym możliwości, które pojawiły się w naszej ofercie za sprawą pozyskanych środków, w ramach realizacji projektu „Od Biblioteki Malucha do Audio-Video-Sfery”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Integralną częścią wydarzenia była wystawa fotografii Jakuba Kaszuby i Krzysztofa Sowy, zatytułowana „Jaworzno – historie nieco zapomniane c.d.”. Zwieńczenie spotkania stanowił koncert hiphopowy Romana „Bosskiego” Lachowolskiego.

Przy organizacji imprezy wsparli nas: TAURON Wytwarzanie S.A., Laserhouse Laserowe Centrum Rozrywki oraz Biuro Promocji Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Serdecznie dziękujemy!

mat. dostarczone

Najnowsze

To Top