Polityka

Nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 protestują. „Ktokolwiek podawał się za naszego przedstawiciela, zwyczajnie skłamał”

„Nie zgadzamy się również z uczynieniem z nas narzędzi w brudnej grze politycznej. Nie pozwolimy, aby wykorzystywano nas do oczerniania obecnych władz miasta na tydzień przed wyborami, przytaczając treść listu z zeszłoroczną datą” – protestują nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie. Oświadczenie podpisało 30 członków grona pedagogicznego szkoły w odpowiedzi na materiał zamieszczony w „Co Tydzień”.

Zdecydowaną reakcję nauczycieli spowodowało opublikowanie przed tygodniem przez gazetę „Co Tydzień” materiału zatytułowanego „List otwarty nauczycieli”, którego autorami mieli być pracownicy ZS nr 3. Pod listem opublikowanym w formie anonimowej znalazł się dopisek, że nazwiska jego autorów są „znane redakcji”. Teraz okazuje się, że nie był to głos reprezentujący grono pedagogiczne szkoły. Jeszcze tego samego dnia, gdy gazeta ujrzała światło dzienne, oburzeni nauczyciele z ZS nr 3 – łącznie 30 osób podpisanych z imienia i nazwiska – wydali oświadczenie i zażądali sprostowania.

„My, niżej podpisani nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie, wyrażamy nasze głębokie oburzenie listem opublikowanym 10 października 2018 r. w gazecie »Co Tydzień«, którego rzekomym autorem jesteśmy my lub nasi przedstawiciele. Oświadczamy, że nikt nie konsultował się z nami w sprawie jego napisania, a o treści i samym istnieniu pisma dowiedzieliśmy się z dzisiejszej gazety. Ktokolwiek podawał się za naszego przedstawiciela, zwyczajnie skłamał” – podkreślają nauczyciele ZS nr 3.

O fali listów od zbiorowych anonimowych autorów, która pojawiła się nieco ponad tydzień przed wyborami, pisaliśmy w ubiegłotygodniowym wydaniu naszej gazety. Oficjalne oświadczenie nauczycieli ZS nr 3 podważa wiarygodność i reprezentatywność tychże anonimów. O tym jaki jest ich cel, zdają się świadczyć słowa samych pracowników ZS nr 3.

„Nie zgadzamy się również z uczynieniem z nas narzędzi w brudnej grze politycznej. Nie pozwolimy, aby wykorzystywano nas do oczerniania obecnych władz miasta na tydzień przed wyborami, przytaczając treść listu z zeszłoroczną datą” – napisali oburzeni członkowie grona pedagogicznego szkoły.

Autorzy oświadczenia zażądali sprostowania i publikacji swojego oficjalnego stanowiska w tygodniku, który wcześniej gorliwie opublikował zanonimizowany „List otwarty nauczycieli”.

„Podkreślamy raz jeszcze, że autor lub autorzy listu nie mieli prawa pisać w naszym imieniu. Nikt ich nie wybrał na naszych przedstawicieli. Nawet jeśli są to obecni lub byli pracownicy szkoły, była to ich jednostkowa i prywatna inicjatywa, z którą nie mamy i nie chcemy mieć nic wspólnego” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez 30 nauczycieli ZS nr 3.

Najnowsze

To Top