Polityka

Kto zostanie radnym? Listy kandydatów do Rady Miejskiej

21 października odbędą się wybory samorządowe. Tym razem mieszkańcy Jaworzna wybierać będą nowych radnych, prezydenta a także radnych do sejmiku województwa śląskiego.

W sumie w Jaworznie swoich kandydatów do rady zarejestrowało pięć komitetów: KW Prawo i Sprawiedliwość, KW Jaworzno Moje Miasto, Koalicyjny KW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, KWW Bógdał oraz Koalicyjny KW SLD Lewica Razem. W sumie o 23 mandaty radnych powalczy 142 kandydatów. Wiadomo już, że podczas nowej kadencji Rady Miejskiej jej skład na pewno będzie się różnił od obecnego – na listach kandydatów brakuje bowiem trójki obecnych radnych. Krzysztof Lehnort i Renata Gacek nie biorą udziału w wyborach, natomiast Marcin Kozik zdecydował się startować do sejmiku województwa śląskiego.

Miasto tym razem podzielone zostało na cztery okręgi wyborcze:

  • Okręg 1 (ośmiomandatowy): Śródmieście (okolice Rynku Głównego, Pańska Góra, Skałka), Warpie, Podwale, Pechnik, Gigant, Byczyna, Jeleń, Bory;

  • Okręg 2 (pięciomandatowy): Śródmieście (Osiedle Tadeusza Kościuszki, Osiedle Górnicze), Podłęże, Pszczelnik, Leopold, Stara Huta, Azot;

  • Okręg 3 (pięciomandatowy): Pieczyska, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Niedzieliska, Ciężkowice, Jeziorki;

  • Okręg 4 (pięciomandatowy): Osiedle Stałe, Osiedle Cegielniana, Dąbrowa Narodowa, Łubowiec, Sobieski Górka.

Poniżej prezentujemy kompletne listy kandydatów na Radnych. Kolejno – numer na liście, nazwisko i imiona, wiek, miejsce zamieszkania.

Okręg 1 (8 mandatów)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  1. LICHOTA Anna Władysława 58 Jaworzno
  2. DOMAGALSKI Dawid 41 Jaworzno
  3. PAPUGA Janusz Marek 50 Jaworzno
  4. ORZECHOWSKA Zofia 67 Jaworzno
  5. MIGAS Marek Stanisław 56 Jaworzno
  6. PLUTA Lucyna Magdalena 45 Jaworzno
  7. WYROBIEC Grzegorz 46 Jaworzno
  8. KAPTUR Stanisław 75 Jaworzno
  9. ZARODA Łukasz 19 Jaworzno
  10. ŚLIZ Klementyna Anna 41 Jaworzno

KOMITET WYBORCZY JAWORZNO MOJE MIASTO

  1. SILBERT Paweł Jan 56 Jaworzno
  2. ZUBER Ewa Barbara 51 Jaworzno
  3. PYCIA Sebastian Michał 38 Jaworzno
  4. SZYNOWSKI Ryszard 57 Jaworzno
  5. CHRAPEK Dariusz 53 Jaworzno
  6. BŁACHUT Joanna Agnieszka 39 Jaworzno
  7. SZEWCZYK Remigiusz 38 Jaworzno
  8. JANICKA Krystyna 57 Jaworzno
  9. RADKO Grzegorz 43 Jaworzno
  10. KOPER Milena Adriana 37 Jaworzno

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

  1. SIKORA Barbara Ewa 59 Jaworzno
  2. CHMIELEWSKA Renata Beata 54 Jaworzno
  3. GŁĄBIK Ewa Maria 63 Jaworzno
  4. BIEŃ Piotr 40 Jaworzno
  5. BOGACZ-SOKÓŁ Grażyna 62 Jaworzno
  6. PRZYBYŁKA Grzegorz 48 Jaworzno
  7. PROKSA Paweł Jan 41 Jaworzno
  8. ŁAŹNIA Krystyna Irena 71 Jaworzno
  9. JACHIMCZYK Katarzyna 44 Jaworzno
  10. DŁUGOSZ Mieczysław 57 Jaworzno

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BÓGDAŁ

  1. BÓGDAŁ Dawid Marcin 31 Jaworzno
  2. MITAS Jolanta 51 Jaworzno
  3. MAKOWSKA Małgorzata Kazimiera 46 Jaworzno
  4. PĘCAK Sławomir Tomasz 35 Jaworzno
  5. ZIĘBA Marta Krystyna 39 Jaworzno

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

  1. STERCEL Krzysztof 60 Jaworzno
  2. CEKIERA Helena 65 Jaworzno
  3. BRYŁA Janusz 68 Jaworzno
  4. HAMIK Miłosz Marek 21 Jaworzno
  5. GRABSKI Daniel Grzegorz 20 Jaworzno
  6. SZPOND Krystyna 59 Jaworzno
  7. KNAP Ryszard Stanisław 55 Jaworzno
  8. STERNALSKA Dorota Izabela 32 Jaworzno

Okręg 2 (5 mandatów)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  1. BRYL Monika 38 Jaworzno
  2. STANEK Maciej 25 Jaworzno
  3. KIELSKI Jacek Kazimierz 57 Jaworzno
  4. CHŁOPEK Elżbieta 58 Jaworzno
  5. KONDOSZEK Teresa Urszula 58 Jaworzno
  6. FIGURA Marta 46 Jaworzno
  7. BŁACHNIO Wojciech Stanisław 64 Jaworzno

KOMITET WYBORCZY JAWORZNO MOJE MIASTO

  1. SMOLIŁO – ŻABIŃSKA Jolanta Lucyna 62 Jaworzno
  2. WĘGLARZ Andrzej Jerzy 59 Jaworzno
  3. GRZYBEK Jadwiga 64 Jaworzno
  4. ZALESKI Janusz Marian 57 Jaworzno
  5. WŁODARCZYK Patrycja Małgorzata 38 Jaworzno
  6. WACŁAWEK Bogumiła Grażyna 58 Jaworzno
  7. SOWA Jacek Marek 47 Jaworzno

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

  1. BOCHENEK Maciej 65 Jaworzno
  2. SZCZEPANIK Renata Bogusława 53 Jaworzno
  3. SĘDOR Tomasz 37 Jaworzno
  4. CIĄGWA Sebastian Piotr 39 Jaworzno
  5. ŻALIŃSKA Maria Stanisława 60 Jaworzno
  6. GRELOWSKA Anna Józefa 65 Jaworzno
  7. JAMROZIK Łukasz Adam 32 Jaworzno

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BÓGDAŁ

  1. SERAFIN Agnieszka 42 Jaworzno
  2. GAŁEK Beata Elżbieta 55 Jaworzno
  3. KOSZOWSKA Renata Lucyna 56 Jaworzno
  4. MALCZYK Dariusz Rafał 45 Jaworzno
  5. ŁUKASIK Kazimierz 68 Jaworzno

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

  1. CZERWIEC Kinga Ida 47 Jaworzno
  2. KACZMARCZYK Paweł Piotr 37 Jaworzno
  3. BOGUSZ Sylwiusz Marcin 43 Jaworzno
  4. DUBIEL Tomasz Andrzej 46 Jaworzno
  5. SZYNAL Genowefa Kazimiera 74 Jaworzno
  6. DUDKA Małgorzata 62 Jaworzno
  7. SZYNALIK Katarzyna 53 Jaworzno

Okręg 3 (5 mandatów)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  1. SMOLIŁO Janusz Jacek 50 Jaworzno
  2. MACIEJOWSKI Ryszard Roman 53 Jaworzno
  3. PALKA Bernadeta Katarzyna 36 Jaworzno
  4. BEBAK Rafał 56 Jaworzno (kandydat zmarł przed wyborami)
  5. DZIEKOŃSKA Ewa Renata 50 Jaworzno
  6. SZYMIEC – CIOŁCZYK Joanna Marta 34 Jaworzno
  7. LESIAK Agnieszka Katarzyna 37 Jaworzno

KOMITET WYBORCZY JAWORZNO MOJE MIASTO

  1. KACZMAREK Tadeusz Julian 56 Jaworzno
  2. BURCZY Mariusz Tomasz 49 Jaworzno
  3. PIECZARA Mirosław Jan 53 Jaworzno
  4. CHEŁMECKA Barbara Krystyna 55 Jaworzno
  5. MUSIAŁ Małgorzata Karolina 58 Jaworzno
  6. KRÓLIKOWSKA Maria Genowefa 65 Jaworzno
  7. DUKLIŃSKI Aleksander 62 Jaworzno

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

  1. PIĘTAK Grzegorz 61 Jaworzno
  2. CIOŁCZYK Janusz Kazimierz 51 Jaworzno
  3. JARZYNKA-STADLER Małgorzata 67 Jaworzno
  4. SURAL Sylwia Anna 46 Jaworzno
  5. DUBIEL Agnieszka Urszula 44 Jaworzno
  6. PODRALSKA Jadwiga Kinga 47 Jaworzno
  7. NIEUŻYŁA Jerzy 60 Jaworzno

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BÓGDAŁ

  1. KASZYCA Wojciech Mikołaj 43 Jaworzno
  2. KAMIŃSKA Marzena Aneta 48 Jaworzno
  3. MUSIAŁ Monika Władysława 46 Jaworzno
  4. ZIĘBA Grzegorz Bogdan 68 Jaworzno
  5. GAPA Angelika Renata 27 Jaworzno

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

  1. CHUDZIKIEWICZ Wacław Michał 67 Jaworzno
  2. ZABOROWSKI Marek 59 Jaworzno
  3. MAJEWSKI Adrian Edmund 45 Jaworzno
  4. MORCINEK Katarzyna Maria 25 Jaworzno
  5. TALOWSKA – CIOŁCZYK Barbara 45 Jaworzno
  6. BARANOWSKA – BUDAK Aneta Grażyna 46 Jaworzno
  7. FUDAŁA Beata Barbara 51 Jaworzno

Okręg 4 (5 mandatów)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  1. WIĘCKOWSKI Wiesław Antoni 58 Jaworzno
  2. MOTYKA Nikodem Jan 34 Jaworzno
  3. NELEC Jarosław 50 Jaworzno
  4. FLAK Renata 46 Jaworzno
  5. MOROŃ Paweł Krzysztof 49 Jaworzno
  6. JASIŃSKA Barbara Bożena 52 Jaworzno
  7. JAŁOWIECKA Joanna Teresa 45 Jaworzno

KOMITET WYBORCZY JAWORZNO MOJE MIASTO

  1. KOWALSKI Mariusz 40 Jaworzno
  2. CZARNY Marzena Ewelina 38 Jaworzno
  3. KACZMARCZYK Oskar Marek 34 Jaworzno
  4. BĄBA Dawid Michał 43 Jaworzno
  5. SZPAK Ewa Krystyna 51 Jaworzno
  6. PISZCZEK Małgorzata Beata 45 Jaworzno
  7. BOGUNIA Bartłomiej Łukasz 46 Jaworzno

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

  1. GUJA Dorota Monika 39 Jaworzno
  2. ŚMIGIELSKI Bogusław Piotr 60 Jaworzno
  3. ZIĘTEK Barbara Beata 51 Jaworzno
  4. SZCZUDŁO Piotr 51 Jaworzno
  5. GIEREK Zbigniew Czesław 61 Jaworzno
  6. MIŚ Teresa Maria 59 Jaworzno
  7. DYGOŃ Piotr Marek 32 Jaworzno

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BÓGDAŁ

  1. ROSIAK Dariusz 54 Jaworzno
  2. MUSIAŁ Natalia Anna 28 Jaworzno
  3. WILKOSZ Kacper 23 Jaworzno
  4. MUSIAŁ Ireneusz Józef 48 Jaworzno
  5. PROKOCKA Gabriela Katarzyna 48 Jaworzno

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

  1. ŁATAK Stefan Paweł 62 Jaworzno
  2. BOLEK Elżbieta Zofia 62 Jaworzno
  3. KOZAK – MASŁOWSKA Anna 49 Jaworzno
  4. CHRUSTEK Leszek Engelbert 43 Jaworzno
  5. JANAS Jerzy 62 Jaworzno
  6. MILKO Ewelina Dominika 41 Jaworzno
  7. GÓRSKI Jarosław Karol 41 Jaworzno
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze

To Top