Kultura i rozrywka

Ruszają XXVII Spotkania Teatralne

Od wtorku 24 października w Jaworznie królować będzie teatr. Tego dnia w Teatrze Sztuk rozpoczynają się XXVII Spotkania Teatralne.

Jaworznickie święto teatru od lat już wpisane jest na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Miłośnicy sztuki teatralnej tym razem będą mogli zobaczyć kilka ciekawych i różnorodnych przedstawień przygotowanych przez aktorów z Teatru Sztuk i kilku innych zaprzyjaźnionych teatrów. Jak zwykle nie zabraknie też kilku gwiazd.

Program XXVII Spotkań Teatralnych (24 – 28 października):

24 października (środa) godz. 10.00 – 11.30 i 12.00 – 13.30

„Reflektory to nie potwory” czyli jak stanąć przed publicznością – warsztaty teatralne dla dzieci (zapisy: 32 616 28 79)

prowadzi: Barbara Wójcik – Wiktorowicz

Bilety 10 zł

25 października (czwartek) godz. 18.00

„Krótka historia o wilkach i kozach” – etiuda w wykonaniu Grupy Niebieskie Żarówki pod kierunkiem: Katarzyny Pokuty

opracowanie dźwiękowe: Maciej Talaga

Obsada: Kacper Kaszuba, Karol Kuligowski, Leon Nosek, Marcel Chramiec, Mateusz Chramiec, Filip Wierzba, Wojtek Kamiński, Paulina Sobieniowska, Nassim Guesmi, Sylwia Kaszuba, Joanna Sobieniowska

Wstęp wolny – wejściówki

Niebieskie żarówki to dziecięca grupa teatralna, która powstała w trakcie warsztatów z cyklu Kulturalny Autyzm, odbywających się w CK Teatr Sztuk w Jaworznie. W czasie ostatniego roku udało nam się przygotować spektakl pt.: „Krótka historia o wilkach i kozach”. Zapraszamy zatem na premierę i zarazem nasz debiut sceniczny. W programie oprócz krótkiego przedstawienia zaplanowaliśmy prelekcje: „Autyzm. Co robić?” – Agnieszka Augustynek, „Przełamywanie stereotypów zachowań i funkcjonowania osób z autyzmem, w kontekście aktywności artystycznej” – Katarzyna Korlacka.

26 października (piątek) godz. 18.00

„Miłość szuka mieszkania” – spektakl dyplomowy studentów Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie

scenariusz: Jerzy Jurandot

reżyseria: Jan Korwin – Kochanowski

muzyka: Aleksander Brzeziński

obsada: Zuzanna Batka, Dominik Buksa, Kamil Bzukała, Mateusz Figiel, Judyta Jakubińska, Magdalena Kuźnik, Sylwia Sokołowska, Joanna Płonka, Tomasz Zieliński

Bilety 15 zł

„Miłość szuka mieszkania” Jerzego Jurandota opowiada o perypetiach miłosnych młodych mieszkańców getta oraz o ich perypetiach mieszkaniowych. Sztuka ta wystawiana była w teatrze Femina podczas wojny. Stała się wtedy prawdziwym hitem, gdyż w zabawny i wzruszający sposób opisywała trudy życia w ogarniętym wojną mieście. Rękopis sztuki zakopano pod ziemią gdzie przeleżał aż do końca wojny.

27 października (sobota) godz. 18.00

„Trudny przypadek Jula Waldeckiego” – spektakl Teatru Podtekst

reżyseria: Michał Skiba

obsada: Kinga Ursoń, Magdalena Czekaj, Maja Nowak, Patrycja Kawa, Róża Brzeska, Michał Młyński, Radosław Myszka, Maciej Pytel

Bilety 15 zł

Akcja spektaklu toczy się w kawalerce, do której ciągle ktoś wchodzi skutecznie utrudniając prace twórczą młodego literata – Juliusza Waldeckiego. Zabawne dialogi, ciekawe rozwiązania sceniczne oraz zaskakujące zwroty akcji, wywołają u Państwa niezapomniane wrażenia teatralne.

28 października (niedziela) godz. 18.00

„Bóg, ja i pieniądze” monodram w wykonaniu Hanny Bieluszko

scenariusz i reżyseria: Macieja Wojtyszko

Bilety 35 zł

Czy kobieta która prowadzi szare, codzienne życie może przeżyć coś niespodziewanego i pięknego? Czy watro walczyć o miłość sprzed lat? I jak to jest z naszymi relacjami z Panem Bogiem, Losem i Przeznaczeniem?

„Bóg, ja i pieniądze” to trochę wesoła, trochę smutna opowieść o wielkiej miłości, która może zdarzyć się zawsze… Bohaterkę, Marię, spotykamy podczas robienia codziennych zakupów. Ta banalna z pozoru sytuacja okazuje się początkiem fascynujących i poruszających zwierzeń dojrzałej kobiety, która jest równocześnie naiwna i mądra, zagubiona i bohaterska, zwykła i niezwykła.

W monodramie występuje Hanna Bieluszko, aktorka Teatru Słowackiego w Krakowie, znana również z seriali „M jak miłość” (jako Renia Zakrzewska) oraz „Barwy szczęścia” (jako Krystyna Złota).

Najnowsze

To Top