Z miasta

Jesień na budowach JTBS

Tegoroczna jesienna aura sprzyja kontynuowaniu inwestycji. Korzystając z tych pięknych słonecznych dni odwiedziliśmy z aparatem dwie sztandarowe dla Jaworzna budowy mieszkaniowe – wieżowiec Słoneczna i osiedle SFERA.

W realizowanym na bazie pawilonu handlowego wieżowcu, w sercu osiedla Podwale, powstaje ośmiopiętrowy obiekt z 49 mieszkaniami na wynajem. W budynku znajdą się również m.in. miejsca postojowe i indywidualne pomieszczenia gospodarcze. JTBS chce także odtworzyć istniejący niegdyś w okolicy plac zabaw oraz przebudować infrastrukturę drogowo-parkingową, tak by utworzyć więcej ogólnodostępnych miejsc parkingowych. W chwili obecnej, co widać na załączonych fotografiach, wykonawca inwestycji – jaworznicka firma RISER –prowadzi nadbudowę siódmego – przedostatniego piętra. JTBS planuje przekazać klucze do nowych mieszkań do końca czerwca 2019 r. Jak dowiedzieliśmy się – wszystkie lokale mają już swoich potencjalnych mieszkańców, a spółka przyjmuje kolejne wnioski na tzw. listę rezerwową.

Tymczasem na SFERZE…

… dobiegają końca ostatnie prace ziemne związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynków z II etapu, z 90 mieszkaniami na wynajem. Tu, przekazanie kluczy do nowych „M” przewidziane jest w połowie listopada br. W przyszłym tygodniu spółka JTBS przewiduje rozpoczęcie odbiorów technicznych mieszkań niezbędnych do uzyskania pozwolenia na o użytkowanie tej części osiedla. Gdy odwiedzaliśmy osiedle zwróciliśmy uwagę na nowy plac zabaw z elastyczną nawierzchnią, na którym pracownicy wprowadzali ostatnie poprawki. Ten obiekt to jeden z kilku takich miejsc w tej lokalizacji. JTBS zwróciło uwagę na fakt, że osiedle SFERA będzie zamieszkiwało ponad 400 rodzin, dlatego też postanowiono usytuować w kilku miejscach „mikro place” z 1-2 urządzeniami dla dzieci oraz centralnym wyposażonym nie tylko w kilka atrakcji dla maluchów, ale i także siłownie pod chmurką – tak popularną w Jaworznie. Choć na teren osiedla można się dostać rowerem, korzystając z nowej drogi przeznaczonej dla tych jednośladów, to w pobliżu budynków mieszkalnych powstają parkingi, a dokładniej ponad 800 miejsc postojowych. Ciekawostką jest także „ukłon” Jaworznickiego TBS w kierunku promowania współczesnej sztuki. JTBS we współpracy z Muzeum Miasta Jaworzna i Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie usytuowało na jednym ze skwerów instalację artystyczną Michała Biesa „Strefy a Sfera”. Praca została wykonana na plenerze rzeźbiarskim w 2018 r. zorganizowanym przez nasze Muzeum.

Najnowsze

To Top