Z miasta

Darmowym autobusem na cmentarz

Dzień Wszystkich Świętych oznacza jak zwykle wzmożony ruch w okolicach cmentarzy. PKM Jaworzno zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej i informuje o zmianach w kursowaniu autobusów. Podobnie jak w minionych latach 1 listopada przejazd wszystkimi liniami obsługiwanymi przez jaworznickiego przewoźnika będzie bezpłatny.

Okolice 1 listopada to zwykle okres wzmożonego ruchu samochodowego. Drogi i parkingi w pobliżu cmentarzy pękają w szwach a jazda staje się trudna. Dobrą alternatywą w te dni jest korzystanie z komunikacji miejskiej. PKM Jaworzno w ostatnich latach stara się ułatwić dojazdy na cmentarze i proponuje bezpłatne przejazdy a także specjalne dodatkowe kursy autobusów.

Od wtorku 30 października do czwartku 2 listopada uruchomiona zostanie okolicznościowa linia 382, która kursować będzie na trasie z Łubowca przez Osiedle Stałe, Podłęże i Centrum w kierunku Wilkoszyna. Dodatkowo do obsługi włączony został przystanek Łubowiec Cmentarz, który został utworzony przy ul. Katowickiej przy cmentarzu. Na ten przystanek docierają linie: A, E, J, S, 381 oraz 382.

We Wszystkich Świętych uruchomione zostaną dwie dodatkowe linie okolicznościowe – 380 na trasie od Osiedla Stałego w stronę Wilkoszyna i 381 z Łubowca na Szczakową. Tego dnia zmieni się tez trasa linii: 303, 319, 370, 374. Przystanki Padererweskiego i Broniewskiego zostaną wyłączone z obsługi a autobusy kursować będą ul. Grunwaldzką

Linie 312 i 314 będą miały specjalny rozkład jazdy, z kolei dla linii 307 w godzinach od 7:00 do 17:00 do obsługi włączony zostanie dodatkowy przystanek Szczakowa Bukowska Cmentarz. Wszystkie szczegóły zmian można znaleźć na stronach internetowych PKM Jaworzno.

MZDiM przypomina, że podobnie jak w minionych latach 31 października i 1 listopada zmieniona zostanie także organizacja ruchu na ul. Paderewskiego. Ruch będzie odbywał się tam w jednym kierunku – od ul. Broniewskiego do ul. Grunwaldzkiej.

– Serdecznie zachęcamy mieszkańców do pozostawienia własnych samochodów i wybrania podróży komunikacją miejską. Mniejsza liczba pojazdów indywidualnych na drogach zdecydowanie usprawni dojazd do cmentarzy – zachęcają przedstawiciele PKM Jaworzno.

Najnowsze

To Top