Sport i rekreacja

Bokserskie święto już w niedzielę

Prawdziwa gratka czeka w najbliższy weekend na wszystkich fanów pięściarstwa. Jawor Team na Hali Sportowej na Osiedlu Stałym zmierzy się ze słowackim zespołem Box Club Stavbár Nitra.

Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Roberta Kopytka już na dobre wpisał się w kalendarz sportowych imprez w Jaworznie. Tym razem podczas XIII już edycji tej imprezy rozgrywanej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta jaworznianie zmierzą się ze Słowakami.

Robert Kopytek jako pięściarz i trener był przez ponad trzydzieści lat związany z jaworznickim boksem. Na przełomie lat 80-tych i 90-tych należał do najlepszych zawodników sekcji bokserskiej Victorii. To właśnie w jej barwach sięgał po największe sukcesy. W 1993 roku wywalczył wicemistrzostwo Polski w kategorii półśredniej oraz mistrzostwo Śląska. Trzy razy był drużynowym mistrzem Polski. Po zakończeniu kariery został trenerem i szkolił m.in. takich pięściarzy jak Proksa, Młodziński, Hajduk, Szumilas, Skalny, Kołacz, Gajęcki, Klóska, Wróbel i Nowatkowski. Jego przedwczesna śmierć po ciężkiej chorobie w styczniu 2011 roku wstrząsnęła jaworznickim środowiskiem sportowym.

Tym razem podczas XIII edycji Międzynarodowego Turnieju im. Roberta Kopytka w niedzielę spotkają się dwie drużyny: JKB Jawor Team oraz Box Club Nitra. Zaplanowanych jest 11 walk turniejowych, a na rozgrzewkę 2 pojedynki pokazowe młodych adeptów boksu.

Jak zwykle dzień wcześniej – 3 października o godzinie 18:00 w Galerii Galena odbędzie się oficjalne ważenie zawodników. W tym roku ze względu na remont Hali Widowiskowo-Sportowej cała niedzielna impreza odbywać będzie na Hali MCKiS na Osiedlu Stałym przy ulicy Inwalidów Wojennych 18. Pierwsze walki już od godziny 11:00.

Zapowiada się sporo ciekawych pojedynków. Swoje umiejętności zaprezentują panie, które mają na swoim koncie sporo trofeów. Mowa tutaj oczywiście o Klaudii Simsak – złotej medalistce Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Juniorek oraz Julii Kiermasz, która ze wspomnianej imprezy wróciła z brązem.

Wśród młodzików jaworznickiej publiczności zaprezentuje się Ksawier Blecharz – srebrny medalista Mistrzostw Polski Młodzików w kategorii 44,5 kg. Wielu kibiców czeka też z pewnością na kolejny popis w wykonaniu Dominika Harwankowskiego. Popularny Harwan od 2014 roku pozostaje niepokonany na krajowych ringach i ma na swoim koncie już pięć tytułów mistrzowskich. Sporo można też oczekiwać po walce srebrnego medalisty Mistrzostw Polski Juniorów w wadze 52 kg – Patryka Tandeckiego.

Jak zwykle bardzo ciekawie zapowiada się sześć pojedynków seniorskich. Na początek w kategorii 60 kg zaprezentuje się Bartłomiej Przybyła, który w tym roku okazał się dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców a także dołączył do Kadry Narodowej. W wadze 64 kg w barwach Jawor Teamu zaprezentuje się ćwierćfinalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie Szymon Łapa. Podobnie w kategorii 69 kg wystąpi inny ćwierćfinalista z tej imprezy – Artur Davtyan. Nie zabraknie też pojedynku z udziałem Aleksandra Jasiewicza. Dodatkowo tym razem w barwach Jawor Teamu wystąpi dwóch zawodników Nowohuckiego Klubu Bokserskiego – Mateusz Pawłowski i Paweł Głąb.

Początek imprezy w niedzielę o godzinie 11:00. Bilety na galę w cenie 8 zł oraz ulgowe dla młodzieży szkolnej – 4 zł do nabycia przed galą w kasach na hali. Dla posiadaczy Jaworznickiej Karty Rodzin Wielodzietnych – 50% zniżki. Impreza odbywać się będzie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Najnowsze

To Top