Sport i rekreacja

Ciężkowianka wygrywa z liderem!

Po MKS-ie Libiąż oraz „Starcie” Kamień kolejny lider chrzanowskiej klasy „A” pozostawił punkty w Ciężkowicach.

Mecze „Ciężkowianki” z „Błyskawicą” zawsze miały swoją dramaturgię i trzymały w napięciu do ostatnich sekund spotkania. W poprzednim sezonie „ciężkowicki walec” dwukrotnie pokonał myślachowicki team 4-3 u siebie oraz 3-1 na wyjeździe. Licznie zgromadzona publiczność na ciężkowickim stadionie w sobotę była świadkami interesującego widowiska piłkarskiego. Pierwsze 20 minut to dominacja lidera z Myślachowic, której ukoronowaniem była bramka po stałym fragmencie gry i potężnym uderzeniu pod poprzeczkę Piotrowskiego. Podrażnieni w swojej ambicji podopieczni trenera Tomasiewicza z wolna przejmowali inicjatywę, jednak mimo efektownych oskrzydlających akcji brak było „ciężkowickim goleadorom” skuteczności. Wreszcie, gdy w 40. minucie kolejna szarża Rzeszutki mimo faulu w polu karnym nie przyniosła „jedenastki” zaś zawodnicy obydwu drużyn czekali nie wiadomo na co, sprytem wykazał się Tomasz Warzecha, który widząc wysuniętego golkipera przyjezdnych uderzeniem z niemal 40 metrów wyrównał stan rywalizacji.

Po przerwie dominacja „Ciężkowianki” nie podlegała dyskusji, aczkolwiek po groźnych kontrach przyjezdnych kilkakrotnie swoje nietuzinkowe umiejętności musiał zaprezentować strzegący ciężkowickiej bramki Maciej Ciołczyk. O końcowym rezultacie zadecydowała błyskotliwa akcja Biela na lewym skrzydle, który dokładnym podaniem obsłużył Pieczkę, zaś Szymon jak na kapitana przystało ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z Woźniakiem w 58. minucie. Pięć minut później Pieczka był bliski podwyższenia rezultatu jednak jego uderzenie po rajdzie Rzeszutki minimalnie minęło poprzeczkę bramki gości. Zawodnicy z Myślachowic do końca ambitnie walczyli o przynajmniej remisowy rezultat, ale na ich drodze stanął doskonale dysponowany w tym dniu Ciołczyk, który efektowną paradą obronił potężne uderzenie z rzutu wolnego w 88. minucie. Mimo okazji z obydwu stron w doliczonym o niemal 5 minut czasie gry rezultat nie uległ już zmianie.

Sobotnia wygrana z liderem sprawiła, iż „Ciężkowianka” po 14 kolejkach zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli z 30 punktami oraz stosunkiem bramek 29-12 i jednym punktem straty do lidera z Kamienia (którego u siebie pokonała 2-0). Zaś porażka ambitnych zawodników z Myślachowic sprawiła, iż „Błyskawica” straciła fotel lidera i aktualnie zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Zaś już w najbliższą sobotę 10 listopada w ostatniej ligowej kolejce ciężkowicki team czeka wyjazdowa konfrontacja w Zalasie z miejscową „Victorią”. Początek meczu o godzinie 13.00. Dwie godziny wcześniej w Ciężkowicach liderujący w III lidze okręgowej juniorzy zmierzą się na własnym stadionie z „Sygnałem” Włosienica.

Udział w rozgrywkach jest dofinansowany z budżetu Miasta Jaworzna oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Klub”.

LKS „Ciężkowianka” Jaworzno – UKS „Błyskawica” Myślachowice 2-1 (1-1)

(T. Warzecha 40, Pieczka 58 – Piotrowski 15)

Ciężkowianka: Ciołczyk M. Radomski D., Bulga, Prażmowski, Podralski (85’ Fijołek) Rzeszutko, Pieczka (70’ Jochymek), Warzecha T., Woźniak J. – Warzecha K. (75’ Nowak), Biel. Trener Wojciech Tomasiewicz.

Błyskawica: Woźniak D. Piotrowski, Cybulski, Głowacz F. (66’ Wicher), Kocyk (80’Binek) Głowacz K.,Wojdyła, Jedynak, Witkowski (70’ Łukasik) Kaczmarczyk (66’Bała), Chlebda. Trener Marek Tanistra

Sędziowali: Ziach (sędzia główny) oraz Kamiński i Kania (asystenci) – Podokręg Chrzanów.

Żółte kartki: Biel i Rzeszutko (Ciężkowianka) oraz Kocyk i Głowacz F. (Błyskawica)

Najnowsze

To Top