Sport i rekreacja

Zmagania ze słowami

Już w najbliższy piątek na hali sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym dojdzie do najprawdziwszej walki na słowa. Tego dnia odbywać się będą XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble Dzieci i Młodzieży.

Scrabble to popularna w wielu krajach, w tym także w Polsce, gra słowna wymagająca od zawodników dużej giętkości umysłu i bogatego słownictwa, Także w Jaworznie można spotkać wielu scrabblistów, którzy dla rozrywki walczą ze słowami. W piątek na hali na Osiedlu Stałym rywalizować będą dzieci i młodzież. Zmagania odbywać się będą w trzech kategoriach wiekowych – szkół podstawowych (9-12 lat), gimnazjów (13-15 lat) oraz szkół ponadgimnazjalnych (16-19 lat). Dla najlepszych graczy przewidziano puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Organizatorami zawodów jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu – Klub „Podłęże” a także Polska Federacja Scrabble.

Harmonogram imprezy:

  • 9.00 — 9.30 – rejestracja zawodników,

  • 10.00 – oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw,

  • 10.00-12.00 – rozgrywki (1-2 runda),

  • 12.00-12.30 – przerwa obiadowa,

  • 12.30-14.30 – rozgrywki (3-4 runda),

  • 15.00 – uroczyste zakończenie Mistrzostw, rozdanie nagród

Dzień później, 17 listopada, także na Osiedlu Stałym odbywać się będą III Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble Nauczycieli i Instruktorów. Początek zawodów w sobotę o godzinie 10:00. Zapisy do tej imprezy jeszcze trwają. Nauczyciele i instruktorzy mogą się zgłaszać za pomocą formularza zgłoszeniowego, który należy wypełnić najpóźniej do 16 listopada do godziny 18:00.

Szczegóły i zasady uczestnictwa w turnieju znaleźć można na stronie Polskiej Federacji Scrabble.

Foto: MCKiS Jaworzno

Najnowsze

To Top