Z miasta

Historia wyśpiewana

W miniony czwartek punktualnie o godzinie 16.00 po raz kolejny Seniorzy z Osiedla Stałego spotkali się w Klubie Seniora „Aktywni”, aby radośnie i godnie uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na początku spotkania odśpiewali wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Po Hymnie nadszedł czas na wspomnienia oraz śpiewy patriotycznych pieśni i utworów m.in. Rotę, Płynie Wisła, płynie, Marsz Polonia, My pierwsza brygada i wiele, wiele innych. W trakcie spotkania nasza Seniorka p. Danuta przedstawiła swoją poezję i utwory patriotyczne. Był też czas na wspólne rozmowy i okolicznościowy poczęstunek.

Działalność Klubu Seniora „Aktywni” rozwija się, przybywają nowi uczestnicy spotkań. Widać, że przyjazne miejsce dla najstarszych mieszkańców Jaworzna w Osiedlu Stałym było bardzo potrzebne. Dzięki życzliwości i wsparciu Księdza Dziekana Józefa Lendy Seniorzy mają swoją przestrzeń, która ponownie zapełni się 20 grudnia o godz.16.00 . Tym razem spotkanie przebiegnie w klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Jak zapewniają organizatorzy spotkanie odbędzie się w miłej i ciepłej atmosferze. Zapraszamy!

Seniorzy, którzy chcieliby dołączyć do Klubu oraz osoby chętne do współpracy proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 606 185 221.

Najnowsze

To Top