Z miasta

Świąteczna magia zawita na Rynek

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami a w Jaworznie coraz bardziej czuć można świąteczną atmosferę. W grudniu na jaworznickim rynku jak zwykle odbędzie się kilka imprez, które wprowadzą wszystkich w magię świąt.

Świąteczny miesiąc na Rynku rozpocznie się 6 grudnia. Wtedy to do Jaworzna zawita niezwykły gość, uwielbiany przez wszystkie dzieci. Święty Mikołaj spotka się nie tylko z najmłodszymi. Cała impreza rozpocznie się o godzinie 17:00 barwną śnieżną paradą. Na wszystkich, którzy zawitają tego dnia na Rynek czekać będzie wiele magicznych niespodzianek. Każdy chętny będzie mógł zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Tego dnia Rynek rozświetli świąteczna iluminacja a na miejskiej choince zostaną zapalone światełka.

Kolejnym punktem przygotowań do świąt będzie tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Tym razem odbędzie się on w sobotę 15 grudnia. Od godziny 9:00 na Rynku swoje stanowiska będą mieli uczniowie jaworznickich szkół i członkowie stowarzyszeń. Będzie to doskonała okazja do zakupu niepowtarzalnych ręcznie robionych ozdób choinkowych, stroików, kartek, świątecznych wypieków. Podczas jarmarku na scenie występować będą dzieci i młodzież z jaworznickich szkół. Odwiedzający jarmark będą też mieli możliwość zdobycia żywej choinki.

Dzień przed wigilią, w niedzielę 23 grudnia, do Jaworzna dotrze Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze z jaworznickiego Hufca ZHP przekażą je mieszkańcom. Betlejemskie Światło Pokoju pochodzące z Groty Narodzenia Pańskiego jest symbolem pokoju i nadchodzących świąt. Na Rynku odbywać się będzie wspólne kolędowanie a jedną z atrakcji będzie żywa szopka.

Najnowsze

To Top