Edukacja

Ortograficzne zmagania już w piątek

W piątek 30 listopada już po raz szesnasty na wszystkich śmiałków czekać będą językowe pułapki. Tego dnia odbywać się będzie bowiem kolejna edycja Mistrzostw Ortograficznych Jaworzna im. Krystyny Bochenek o tytuł Mistrza Ortografii.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie oraz Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego już od lat organizują miejskie zmagania z językiem polskim. Tym razem mistrzostwa adresowane są zarówno dla uczniów klas III gimnazjum, VIII szkół podstawowych jak i uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych (z wyjątkiem polonistów i studentów filologii polskiej).

– Przed nami kolejne dyktando, teksty najeżone pułapkami ortograficznymi, wszystkich łączyć będzie jedno: troska o piękno języka ojczystego i udowodnienie innym, że walka z bykami ortograficznymi nie jest walką z wiatrakami – zapowiadają organizatorzy. W tym roku dyktando ma mieć specjalny charakter i będzie się łączyło z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. – Napiszemy 100 trudnych słów o Niepodległej i dla Niepodległej – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Konkurs rozpoczyna się w piątek 30 listopada o godz. 12.00 w budynku ZSP 3 przy ulicy Północnej. Po przywitaniu przez panią dyrektor mgr Magdalenę Dygdoń-Kliemt i wystąpieniach zaproszonych gości, uczestnicy przystąpią o niełatwych zmagań i będą musieli unikać zastawionych na nich językowych pułapek. Na tych, którzy najlepiej poradzą sobie z niełatwym tekstem dyktanda czekać będą nagrody.

Najnowsze

To Top