Sport i rekreacja

Trampkarze Ciężkowianki Halowymi Mistrzami Podokręgu Chrzanów!

W ubiegłą sobotę 15 grudnia młodzieżowe drużyny LKS ”Ciężkowianka” rywalizowały na rozgrywanych niemal równolegle w Libiążu turniejach piłki nożnej.

Najpierw orliki szkolone przez Szymona Pieczkę i Pawła Bulgę po wygraniu grupy eliminacyjnej w półfinale po rzutach karnych ulegli „Górnikowi” Libiąż i ostatecznie zajęli czwarte miejsce w Barbórkowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Tauron Wydobycie S.A.

Z kolei młodzi zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi trenowani przez Tomasza Majkę wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Podokręgu Chrzanów w kategorii trampkarzy. W grupie eliminacyjnej B mistrzostw „Ciężkowianka” pokonała faworyzowane teamy Fabloku Chrzanów 2:1 oraz MKS Trzebinia 3:1 i wobec absencji „Zagórzanki” Zagórze, która nie dotarła na zawody awansowali do finału. W spotkaniu finałowym „Młoda Ciężkowianka” zmierzyła się z gospodarzami UKS „Górnik” Libiąż. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach podopieczni Tomka Majki jako pierwsi stracili gola i musieli odrabiać straty. Na szczęście w końcówce Michał Kucharski doprowadził do wyrównania. Tym samym o końcowym triumfie w imprezie decydowały rzuty karne. Ostatecznie po celnych trafieniach Gulaka, Chmiela, Kucharskiego oraz, Proksy zawodnicy z Jaworzna zwyciężyli 4-3. Dzięki wygranej mistrzowie z Ciężkowic będą reprezentowali Podokręg Chrzanów w Halowych Mistrzostwach Małopolski Zachodniej, które zostaną rozegrane 2 lutego 2019 roku z udziałem drużyn z Podokręgów Wadowice i Oświęcim. Królem strzelców został zawodnik LKS „Ciężkowianka” Michał Kucharski, zdobywca 5 goli w turnieju.

Wyniki meczy:

Grupa eliminacyjna:

LKS Ciężkowianka Jaworzno – Fablok Chrzanów 2:1 (bramki Kucharski-2)

LKS Ciężkowianka Jaworzno – MKS Trzebinia 3:1 (bramki Kucharski 2 oraz Kominiak 1)

Finał:

LKS Ciężkowianka Jaworzno – UKS Górnik Libiąż 1:1 (bramka Kucharski oraz wygrana w rzutach karnych 4:3 (po celnych trafieniach Gulaka, Chmiela, Kucharskiego i Proksy)

Skład: Glimos – Wójcik, Chmiel, Proksa, Kominiak, Gulak, Kucharski, Feluś, Pawełek, Wontor, Zięcina, Adamczyk

Opiekunowie Tomasz Majka, Grzegorz Kucharski oraz Jerzy Kominiak. Zarząd Stowarzyszenia LKS „Ciężkowianka” słowa podziękowania za pomoc kieruje w stronę Firmy „Ferryt” i Pana Mariana Lewka oraz Firmy „Dobra Pralnia” i Pana Jerzego Szczałby.

 

Najnowsze

To Top