Z miasta

Rekordowy rok JTBS!

Grudzień to tradycyjnie miesiąc podsumowań. Nie dziwi ten fakt, bo z końcem roku każdy z nas zastanawia się ile z noworocznych zobowiązań udało się zrealizować. Nie inaczej jest w spółkach, przyjęte na początku roku plany i strategie wchodzą w fazę finałową, a już wkrótce rozpocznie się ich rozliczanie i ujmowanie w wszelkiego rodzaju sprawozdaniach. 

 

Rok JTBS

Rok 2018 zapisze się w sposób szczególny w historii naszego miasta z różnych przyczyn, a Jaworznickie TBS Sp. z o. o. będzie miało tam swój rozdział. Choć powyższe sformułowanie brzmi patetycznie, to nie ma w tym stwierdzeniu grama przesady. 197 – tyle mieszkań zostało oddanych do użytku przez spółkę miejską zarządzaną przez Prezesa Janusza Łacha w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Oczywiście nie powstały one „nagle”, bo ich realizacja rozpoczęła się w 2016 r., jednak rozmach tej inwestycji, jej społeczny odbiór, a przede wszystkim zainteresowanie osiedlem SFERA powodują, że dziś mówimy o historycznym sukcesie JTBS.

Luty

5 lutego br. 84 rodziny otrzymały klucze do nowych mieszkań „na wynajem” w Osiedlu SFERA. To pierwsi lokatorzy, którzy postanawiają zamieszkać w pobliżu słynnej GEOSFERY. Choć początki są trudne (przedłużająca się budowa ul. Kamila Wachlowskiego) lokatorzy ze SFERY przyjmują ze zrozumieniem te uciążliwości, które wkrótce ostatecznie przemijają, przez co inwestycja jest świetnie skomunikowana z pozostałymi dzielnicami Jaworzna. „Perłą w koronie” są jednak mieszkania – przestronne, dobrze doświetlone naturalnym światłem, z dużymi balkonami i tarasami. Pomimo tego że są to lokale czynszowe mieszkańcy mogą – bez ponoszenia dodatkowych kosztów – wybierać z bogatej palety kolekcji okładzin ściennych i podłogowych, kolorystykę drzwi wewnętrznych, a nawet decydować o tym czy w kuchni chcą płytę ceramiczną z piekarnikiem do zabudowy czy wolnostojącą. Z uwagi na dalszy rozwój osiedla wokół budynków powstaje na bieżąco infrastruktura drogowo-parkingowa.

Czerwiec

Po początkowym spowolnieniu prac przy wznoszeniu wieżowca SŁONECZNA spowodowanym potrzebą wykonania dodatkowych badań geologicznych, a w konsekwencji zabezpieczeń fundamentów – w czerwcu 2018 r. budowa jest już bardzo zaawansowana. Ekipa budowlana wznosi czwarte z ośmiu pięter, a wszystkie z 49 lokali mają już wstępnie swoich najemców. Kolejne złożone wnioski są dopisywane na listę rezerwową. Dziś trwa realizacja ostatniej kondygnacji, a całość ma być zakończona w połowie przyszłego roku.

Sierpień

Po wielkim sukcesie I etapu Osiedla SFERA zainteresowanie społeczne tą lokalizacją jest tak duże, że zarząd JTBS podejmuje decyzję o zaprzestaniu przyjmowania wniosków mieszkaniowych o przydział „M” w II etapie SFERY. Lista rezerwowa jest tak długa, że dopisywanie do niej kolejnych osób jest tylko dawaniem im fikcyjnej nadziei na przydział lokalu w tym przedsięwzięciu. Na szczęście decyzja zarządu dotyczy tylko II etapu, a przed nami jeszcze III i IV…

Październik

Choć Osiedle SFERA to przede wszystkim mieszkania „na wynajem” to marginalną jego część stanowią także lokale własnościowe. W październiku spółka oddaje do użytku 23 mieszkania w stanie deweloperskim – ich sprzedaż rozpoczęła się rok wcześniej – 2 października o godz. 7.00 a zakończyła się po… 4 godzinach wyprzedaniem całego zasobu. W ten sposób Osiedle SFERA to już 107 mieszkań usytuowanych w 13 budynkach wielorodzinnych: 6-cio i 11-sto mieszkaniowych.

Listopad

11 listopada 2018 r. cała Polska świętuje „stulecie” odzyskania Niepodległości, tymczasem w Jaworznie 13 listopada, kolejnym powodem do radości, jest uroczystość przekazania kluczy do 90 mieszkań „na wynajem” w II etapie Osiedla SFERA. Wydarzenie budzi zainteresowanie nawet poza naszym miastem. Ta uroczystą chwilę uświetniają swoją obecnością nie tylko parlamentarzyści z naszego regionu, ale co ciekawe na miejscu pojawiają się także przedstawiciele ogólnopolskich mediów (TV i radia). W sumie w SFERZE mieszka już 197 rodzin.

Plany na 2019

Jaworznickie TBS przyzwyczaiło nas już do tego, ze nie zwalnia tempa. W przyszłym roku spółka oddaje do użytku wieżowiec SŁONECZNA i rozpocznie realizację, a w konsekwencji nabór wniosków na III etap SFERY. Z pewnością więcej informacji w tej materii będzie dostępnych w ciągu 2019 r. dlatego też będziemy na bieżąco monitorować działania JTBS. Dziś jednak jedno jest pewne – tak bogatego w nowe mieszkania roku jak 2018 nie było w Jaworznie przynajmniej od 25 lat.

Najnowsze

To Top