Kultura i rozrywka

Dr Misio na dekaTONIE!

W nowym roku w Jaworznie czeka nas nowy koncertowy cykl – dekaTON 2019, podczas którego na scenie zaprezentują się nietuzinkowi wykonawcy znani w całym kraju. Już w styczniu cały cykl otworzy Dr Misio.

Koncerty w ramach dekaTONU, organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu, zawsze odbywać się będą w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej. Jak na razie organizatorzy zaplanowali po jednym koncercie w miesiącach od stycznia do kwietnia. Jako pierwsi przed jaworznicką publicznością zaprezentują się muzycy z popularnego Dr Misio. W kolejnych miesiącach do Szczakowej zawita Daria Zawiałow, Stefano Terrazzino oraz Mikromusic.

26 stycznia o 19:00 na scenie wystąpi wymykający się wszelkim schematom Dr Misio. Liderem zespołu jest jeden z najlepszych polskich aktorów – Arkadiusz Jakubika. Męska ekipa charakteryzuje się solidnym brzmieniem i ciężkimi riffami, a do tego mądrymi tekstami autorstwa Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, co stanowi oryginalną propozycję nie tylko dla fanów rocka, ale dla wszystkich miłośników muzyki, poszukujących w niej intelektualnych wrażeń i refleksji. Dzięki świetnemu kontaktowi z publicznością, kolejne koncerty przeradzają się we wspólną, czasami nieco szaloną zabawę.

Zespół ma na swoim koncie trzy płyty „Młodzi”, Pogo” i „Zmartwychwstaniemy”. Singlem promującym ostatni album jest kontrowersyjnym utwór „Pismo”, do którego teledysk nakręcił Wojciech Smarzowski.

Bilety na koncert w Szczakowej, w cenie 40 zł, nabyć można przez internet w serwisie przygotowanym przez MCKiS.

Najnowsze

To Top