Sport

Udany początek roku

Młodzi zawodnicy Sparty Jaworzno bardzo udanie weszli w nowy rok kalendarzowy. W pierwszych w tym roku zawodach spartanie wywalczyli cztery medale.

bty

Klub Sportowy Sparta Jaworzno od bieżącego roku dołączył do struktur Śląskiego Związku Ju Jitsu. 5 stycznia najmłodsi zawodnicy klubu rozpoczęli nowy rok od startu w pierwszym turnieju z cyklu Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży Ju Jitsu. Tym razem zawody pod auspicjami Śląskiego Związku Ju Jitsu odbywały się w Mysłowicach. Spartanie wystąpili w okrojonym dwuosobowym składzie, co jednak nie przeszkodziło w zdobywaniu medali. W sumie jaworznianie wrócili z czterema krążkami w tym dwoma złotymi. Adam Bułaś startujący w kategorii U10 do 34 kg wywalczył pierwsze miejsce w konkurencji FB1F oraz drugie w newazie. Również dwa medale zdobyła Oliwia Taborska, która w kategorii U12 do 36 kg była pierwsza w newazie i druga w FB1F.

W ostatnich dniach swój swój debiut na gali Octagon No Mercy: Jurrasic Fights zaliczył Kacper Lipiński. Jaworznianin walczył w formule MMA w kategorii do 84 kg. Mimo bardzo dobrego początku Kacper w drugiej rundzie musiał poddać walkę po tym jak jego rywal – Maksymilian Kowalski – założył mu duszenie gilotynowe. Mimo porażki zawodnik Sparty pokazał się z dobrej strony a zdobyte doświadczenie powinno zaowocować w przyszłości.