Sport i rekreacja

Satori z medalami

Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno nowy rok rozpoczął udanymi startami w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu oraz w Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo, w których wychowankowie trenera Łukasza Proksy godnie reprezentowali jaworznickie barwy, odnosząc wiele zwycięstw i zdobywając kilkanaście medali.

Mysłowicka hala sportowa MOSiR dnia 5 stycznia była gospodarzem pierwszego w tym roku turnieju w ramach Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. W zawodach organizowanych przez Śląski Związek Ju-jitsu startowało ponad dwustu zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski. Jaworznianie rywalizujący w konkurencji fighting oraz newaza oddali serce na macie tocząc wiele widowiskowych walk i zdobywając liczne medale. Na pierwszych miejscach uplasowali się Aleksandra Masternak kat. -48kg, Aleksander Olszówka kat. -36kg, Adam Łąka kat. -30kg, Hanna Kałuża kat. -48kg, Adela Niciarz kat. -44kg oraz Dawid Machna kat. -45kg. Drugie lokaty zajęli Patryk Matusik kat. -55kg oraz Szymon Kałuża kat. -30kg natomiast Zofia Machna kat. -22kg uplasowała się na trzecim stopniu podium.

W hali sportowej MOSiR w Sosnowcu 20 stycznia odbył się pierwszy w nowym roku Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. Do rywalizacji w olimpijskiej dyscyplinie przystąpiło ponad trzystu sportowców reprezentujących kilkadziesiąt klubów z całego kraju. Wśród jaworznickich sportowców prowadzonych do boju przez trenera Dawida Kajdego świetnie spisali się debiutanci Jakub Nowak kat.-19kg oraz Rafał Wasyl kat. -18kg zdobywając złoty oraz brązowy medal. Kolejne krążki po bardzo zaciętych walkach wywalczyli: złote Adela Niciarz kat. -45kg oraz Dawid Machna, srebrny Zofia Machna kat. -22kg oraz brązowy Adam Barański kat. -24kg. 

Styczniowe turnieje są zawsze dużym wyzwaniem szczególnie dla zawodników, którzy rozpoczynają rywalizację w starszej grupie wiekowej. Trener Łukasz Proksa uważa, że jego wychowankowie stanęli na wysokości zadania a ich postawa na macie dobrze rokuje przed kolejnymi startami m.in. w zbliżających się Pucharach Polski w Ju-jitsu oraz Judo. Gratulujemy medalowych pozycji i życzymy kolejnych sukcesów.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sztukami i sportami walki zapraszamy do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

Najnowsze

To Top