Bezpieczeństwo

Święto seniorów z policjantami

Z okazji Dnia Babci i Dziadka oprócz życzeń i upominków policjanci przekazywali seniorom wiedzę na temat przestępców, którzy różnymi metodami wykorzystując zaufanie osób starszych, okradają ich z majątku a często z dorobku całego życia. Jaworzniccy policjanci wspólnie z urzędnikami miejskimi, lekarzami jaworznickiego szpitala i dziećmi z Przedszkola nr 12 w Jaworznie przypominali, w jaki sposób ustrzec się przed oszustami.

Bezpieczeństwo osób najbliższych powinno być dla nas sprawą priorytetową. Dlatego też, podczas trwania Dni Babci i Dziadka, zwracaliśmy uwagę na konieczność przypominania seniorom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Kiedyś to właśnie te osoby wskazywały nam właściwą drogę, przekazując istotne informacje. Teraz na nas spoczywa obowiązek informowania seniorów o czyhających na nich zagrożeniach.

Na spotkanie z Babciami w dniu ich święta policjanci wybrali jaworznicki szpital. W przystępny sposób przekazali seniorkom, z jakimi zagrożeniami mogą mieć do czynienia na co dzień w miejscu zamieszkania, idąc na zakupy, poruszając się komunikacją miejską czy odbierając niespodziewany telefon. Profilaktyk mł. asp. Monika Śliwińska omówiła najczęściej popełniane błędy przez seniorów, którzy padli ofiarą przestępstw i stracili oszczędności życia, natomiast nadkom. Tomasz Obarski omówił aspekty związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze. W ramach działań bezpieczne ferie przypomniał, że zapięcie pasów bezpieczeństwa jest pierwszą i najważniejszą czynnością, którą należy wykonać po zajęciu wygodniej pozycji w samochodzie. Podczas trwania spotkania stróże prawa wyposażyli seniorów w odblaski, które przypięte do ubrania mają za zadanie błysnąć w świetle reflektora pojazdu i uniknąć wypadku.

W Dzień Dziadka stróże prawa, wraz z dziećmi z Przedszkola nr 12 Aleksandrą, Mają i Szymonem oraz wychowawcami panią Krystyną i panią Elżbietą pojawili się w rejonie przejść dla pieszych, gdzie rozdawali odblaski pieszym. Wszystko po to, aby być widocznym i bezpiecznym na drodze. Tego samego dnia punktualnie o siedemnastej rozpoczęło się spotkanie w Klubie „Niko” gdzie funkcjonariusze spotkali się z liczną grupą przybyłych na to spotkanie seniorów rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, rozdawali gadżety policyjne i składali życzenia z okazji dnia Babci i Dziadka.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top